„Hostíme všechny kategorie napříč celým Zlínskem. Dopolední část patřila kategoriím starších a mladších žáků, která je zařazená do středomoravského poháru mládeže (už 18. ročník) a zlínské ligy mladých hasičů (12. ročník),“ říká Martin Gerža za Sbor dobrovolných hasičů Sazovice, který patří mezi zakladatele obou lig.

Odpolední část zařazená do Zlínské Ligy požárního sportu patřila kategoriím muži, ženy, dorost, dorostenky a nově i muži nad 35 let.

„Díky prémii za překonání traťového rekordu, kterou poskytuje sponzor MRB Sazovice k nám jezdí opravdu hodně družstev. Letos jsme hostily týmy ze všech okolních okresů: Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Přerov, dokonce i Vyškov a Hodonín. V tomhle ročníku nedošlo k překonání traťového rekordu, ale i tak se bylo na co dívat, protože naše trať je opravdu rychlá,“ vyzdvihuje Martin Gerža.

Držitel traťového rekordu je v kategorii mužů tým SDH Hrabůvka za čas 16,49 a u žen je to tým SDH Pravčice za famózních 15,99.

„V odpolední části nás letos navštívilo celkem 74 družstev, což znamená celkově 124 útoků za celý den, což byla rekordní účast. Je opravdu těžké zorganizovat soutěž takového rozměru, takže bych rád poděkoval všem, co se na tomhle podíleli, jak v kuchyni, tak rozhodčí, výčepní a další,“ dodává Martin Gerža, který na soutěži už třetím rokem zastává pozici komentátora.

Sám se požárnímu sportu aktivně věnuje už od roku 2010. (red)