„Děti si u nás mohou vytočit překvapení v kole štěstí, vybrat z benefiční tombol, tetovaček nebo se nechat vyfotit ve fotokoutku,“ vyjmenovávala aktivity stánku Šárka Štěpáníková z Educa.

Výtěžek ze stánku, z dobrovolných příspěvků i večerní zábavy půjde na chod neziskové organizace, protože vedle dotace od Zlínského kraje je organizace financována z darů jednotlivců a firem.

„Další velká benefiční akce nás čeká v září v otrokovickém Lanáčku, kde si děti užijí den plný pohybových a tvořivých aktivit,“ dodala Štěpáníková.

Příjezd fanoušků AC Sparta Praha na nádraží do Zlína.
VIDEO: Fanoušci fotbalové Sparty zatáhli ve vlaku za brzdu. Přijeli se zpožděním

Posláním Střediska rané péče Educo je poskytovat odbornou pomoc a podporu rodinám s dětmi se zdravotním znevýhodněním od narození do sedmi let.

Dětem a rodinám pomáhají už 18 let v jejich přirozeném prostředí, s cílem posílit jejich samostatnost a nezávislost na sociální pomoci. Aktuálně je v péči Educo 120 klientských rodin z celého Zlínského kraje.

Letní odpoledne si užili všichni návštěvníci.

„Sice hasiči svůj program začali o trochu později, ale odpustíme jim to,“ smála se paní Eva, která v požární soutěži fandila sousedním Sazovicím.

115. výročí místních hasičů

Sbor dobrovolných hasičů má v Loukách již dlouholetou tradici. Aktivně se zasazuje o zapojení dětí v místní části. Aktuálně SDH v Loukách čítá 42 mužů, 20 žen a 30 dětí.

„Jsem rád, že kromě oslavy významného 115. výročí SDH a měla akce benefiční přesah, který pomůže rodinám s dětmi se zdravotním postižením,“ podotkl hlavní organizátor akce Dalibor Gabriel.