Lidé se s maskami zastavovali, fotili a bylo vidět, že tradiční masopustní průvod, je oblíbenou akcí.

„Mami, dívej duch,“ ukazoval asi čtyřletý chlapec své matce a hned se k němu rozběhl, aby zjistil, jestli je přízrak skutečný. To dvouletá holčička při pohledu na fašanky propukla v hlasitý pláč a maminka ji nemohla utišit.

Za zpěvu a v doprovodu živé hudby prošly centrem Otrokovic a zábava vyvrcholila na náměstí před Besedou. Tam bylo přichystáno pódium a účinkující s pestrým programem, který zahájila kapela Tady a teď.

Poté přítomné potěšily svým vystoupením děti z Mateřské školy Otrokovice a žáci z Ateliéru Zebra Zlín. Po obědě vystoupila hrát kapela Ripteto. Kromě hudby a veselí to před Besedou také vonělo zabijačkovými specialitami, které k masopustu neodmyslitelně patří.

„Fašank v Otrokovicích není úplnou novinkou. Každoročně se o tradiční masopustní veselí starali dobrovolní hasiči. Mají krásné masky a nás napadlo, jaká je škoda, že je vidí vlastně jen obyvatelé domů, kudy jejich průvod chodí. Ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU jsme hasiče oslovili a celou událost tak zařadili na seznam městských akcí. Ruku k dílu přidal také Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice, který se připojí do průvodu s dětmi v maskách. Věřím, že si i tuto akci lidé oblíbí a v tomto formátu se zařadí mezi ostatní tradiční oblíbené události,“ popsala letošní masopust starostka města Hana Večerková.