Kvůli vytrvalému dešti se pak zábavný doprovodný program konal namísto u rozhledny v kulturním obecním sále, kam přesunuli mimo jiné také menší skákací hrad. „Jsem překvapený, jaké je tu krásné rodinné prostředí. Škoda jen, že počasí nevyšlo, za to ale nikdo nemůže," říká pro Deník klaun Brdík a přidává jednu veselou historku. „Tady na rozhledně mi klaunský nos naštěstí neuletěl, už se mi to totiž kdysi stalo. Přicházela bouřka, zvedl se vítr a nos byl pryč, tak jsem za ním utíkal. V této pozici si to můžu dovolit, třeba i to, když nechtíc uklouznu. Musím to ale samozřejmě správně okomentovat, aby rozpaky nebyly znát," směje se klaun. Ten v kulturním sále děti učil žonglovat, zpíval s nimi písničky, vyráběl jim z nafukovacích balonků dárečky, do soutěží se občas přidali i dospělí. „Já jsem od něj dostala třeba labuť. Vezmu si ji domů, moc se mi líbí. A na rozhledně jsem si také zazvonila," netajila radost šestiletá Kačka Pagáčová, která si otevření rozhledny užila s babičkou, bráškou, tetou a strejdou.

Dětská rozhledna vznikla v místě bývalé, nevyužívané vodárny, na kterou ji prakticky posadili. Nachází se u fotbalového a dětského hřiště, nabízí se z ní krásný výhled na okolí. „K její stavbě jsme použili vytěžené dřevo z místního lesa, zapracovali pak na ní rovněž místní šikovní lidé. Nejsou tam žádné komplikované prvky. Chtěli jsme tím dokázat, že i v jednoduchosti je krása, věci nemusí být složité. Stačí málo a je z toho efektivní záležitost," říká starostka Kelníků Barbora Staňková Szolonyová. Schody na rozhlednu představují domino, zábradlí je ve tvaru pastelek.

Teď už bývalá vodárna byla mezi lidmi oblíbená, na její střechu lezly hlavně děti, scházely se tam, sledovaly odtud západ slunce. „Často tam padly první pusy. I já si pamatuji coby malá holka, že jsem tam chodila. Když jsme postavili novou vodárnu dle požadavků, bylo otázkou, co se starou. Buď jsme ji mohli nechat chátrat, nebo ji udržovat, byť ji nepotřebujeme. Tak jsme se rozhodli, že na ní uděláme rozhlednu. Slovo dalo slovo, a je na světě. Stará vodárna dostala i nový nátěr, opravili jsme střechu, aby do ní neteklo," dodává starostka. Na stavbu přispěli lidé na dvou uplynulých ročnících koštu slivovice.