I přesto, že festival vtipů smíchu a humoru teprve začínal, atmosféra v sále otrokovické Besedy byla již krátce po svém úvodu uvolněná, příjemná a dalo by se říci rodinná.

Všichni návštěvníci, ale i soutěžící či vystupující navzdory deštivému a pošmournému sobotnímu počasí měli výbornou náladu.

„Čekáme tak kolem sto návštěvníků, ale důležitější je, aby se všichni dnes dobře bavili a cítili se tady dobře," přál si krátce před začátkem festivalu ředitel Besedy Michal Mynář.

Sám se programu také zúčastnil, ať už jako muzikant z kapely Hostband, která celým večerem provázela, nebo také jako vypravěč vtipů.

Frkobraní v Otrokovicích

"Potkají se dvě želvy a ta jedna se ptá té druhé: „Hele, kde máš krunýř?" A ta druhá odpoví: „Ále, utekla jsem z domu."

V sále Besedy zazněl smích a malá, desetiletá slečna se uklonila. Na pódiu byla jako ryba ve vodě a svým vystoupením uzavřela dětskou kategorii.

Všechny vtipy, se kterými soutěžily otrokovické děti byly skvělé a většina z nich dokonce sklidila větší potlesk, než některé z těch dospěláckých.

Mezi nejlepší vypravěče vtipů patřil již po páté Václav Hučík. Na dotaz, zda se cítí jako favorit, odpověděl, že ne. Bylo na něm ale vidět, že na otrokovické Frkobraní přesto jezdí rád.

Obrovský úspěch sobotního programu festivalu sklidila část, která by se dala nazvat typem vystoupeni Na stojáka. Sálem zaznívaly salvy smíchu a bylo vidět, že přání ředitele otrokovické Besedy se splnilo. Všichni přítomní se výborně bavili. Byl mezi nimi i Stanislav Běhula z Mysločovic.

„Je to tady jedním slovem fajn," popsal atmosféru v sále.

Ale to už se mezitím na své vystoupení připravovaly dva divadelní týmy, otrokovické O.VCE a valašskomeziříčské Valouny. Party mladých lidí rozvinuly na pódiu své improvizační umění a vysloužily si tak ovace přihlížejícího publika. Patnáctiletý Filip Silný byl jeden z těch, který své kamarády ze skupiny svou hrou na kytaru doprovázel.

„Kluci potřebovali, abych jim dnes pomohl, tak jsem tady," prozradil.

Na závěr programu letošního Frkobraní vystoupil Josef Fousek, která známý především z televizních pořadů.

„Moc se nám dnešní večer tady v Besedě líbil, pochvalovaly si dvě kamarádky Veronika Růžičková a Lucka Čechová, které sem dorazily ze Zlína. „Příští rok možná přijedeme soutěžit taky," slíbily.