„Nebylo to jen tak, přemýšlel jsem o tom již dlouho, před sedmnácti lety. Celou dobu jsem chtěl zámek přetvořit na dominantu Slavičína, je to nádherná nemovitost, která si zaslouží být hezkým zámkem,“ vysvětlil nový zámecký pán Roman Machala. Podle něj trvala rekonstrukce necelé dva roky.

„Provedli jsme rozsáhlou rekonstrukci, od základů, pokládání kabelů, rozvodů elektro, vybavení a rekonstrukci interiérů až po novou střechu,“ vyjmenoval. Podle Romana Machaly při rekonstrukci dostali příležitost místní a regionální firmy. Celkové náklady, včetně zakoupení zámku, stály nové majitele kolem 40 milionů korun.

Název zámku nese jméno po původních majitelích, rodině Wichterle, ta byla v regionu pro své podnikatelské počiny přirovnávána k rodině Baťů.

Při příležitosti slavnostního otevření podepsali Roman Machala a starosta Slavičína Tomáš Chmela memorandum o vzájemné spolupráci na zvelebení a rozvoji památkového komplexu zámku a zámeckého parku ve Slavičíně.

Velké kino ve Zlíně. Uzavření z důvodů havarijního stavu.
O soutěžní dialog byl zájem. Velké kino architektům získá prestiž

„V minulosti zámecký park město koupilo za 16 milionů korun, chceme ho dále zvelebovat. Na jaře zde plánujeme opravu mostu do parku a zámecké parkoviště, které bude sloužit všem návštěvníkům středu města,“ naznačil další plány se zámeckým parkem slavičínský starosta.

Podle jeho příslibu, bude město Slavičín pečovat o svůj zámecký park a majitel zámku Wichterle Roman Machala bude pečovat o zámek. „Budeme spolupracovat vzájemně,“ usmáli se při podpisu memoranda.

Hotel a pivní lázně Wichterle nabízí návštěvníkům a hostům ubytování ve 21 pokojích s celkovou kapacitou lůžek 54. Každý pokoj je jinak vybaven. O interiérovou výzdobu se postarala majitelka zámku Lenka Machalová.

„Každý pokoj je jiný, jsou laděny v zámeckém i moderním stylu, v tom zámeckém máme nábytek z Holandska, další pokoje jsou vybaveny moderně,“ popsala Lenka Machalová. Její chloubou je zámecká kavárna, která láká hosty překrásným výhledem do zámeckého parku.

„Chtěli jsme, aby tady lidé mohli posedět, aby se jim tady líbilo a rádi se k nám vraceli,“ přála si ve středu při příležitosti slavnostního otevření pro veřejnost. Ostrý provoz nově zrekonstruovaného zámku začne v pondělí 9. prosince.

Vizualizace plánované rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně
Zimní stadion Luďka Čajky se dočká oprav. Projektanti jsou vybráni