Mezi nejopuštěnější místa v kraji patřil v sobotu dopoledne například oblíbený cíl turistů rozhledna Vartovna nedaleko obce Seninka na Valašsku. V tu chvíli nebyla za závojem husté mlhy ani vidět, to samé platilo i o výhledu z ní.

Teprve až kolem jedné hodiny po poledni se na stezce k rozhledně začali objevovat první lidé.

„Mám to tady ráda a aspoň se nadýchám čerstvého vzduchu,“ usmála se procházející Zdenka Horáková.

Tragická nehoda mezi obcemi Liptál a Jasenná, 25. 20. 2020
Tragédie u Sirákova: v hořícím autě zemřela řidička i spolujezdkyně

V neděli byla situace s procházkami lidí ať již ve městech nebo v přírodě o poznání lepší. V Luhačovicích na Zlínsku lidé využívali otevřených okýnek restaurací, kde se vydávaly obědy.

Plusem byly i okýnka, kde prodavačky nabízely lázeňské oplatky. Kolem poledne svítilo slunce a tak v ulicích lázeňského města se procházeli zejména rodiče s dětmi.

Se dvěma košíky plnými hub se vraceli z lesa na Pradliskách nedaleko Ludkovic na Zlínsku i manželé Janečkovi. „V lese bylo hezky vlhko, po dlouhé době jsme houby opravdu sbírali a ne jen hledali,“ svěřili se.

Nové odběrové místo ve Zlíně napadl zloděj. Odřezal přívodní kabel.
Bezprecedentní a nehorázný útok! Odběrové místo ve Zlíně napadl zloděj

Bez obchodů, bez lákadel

V Uherském Brodě na Slovácku bývalo o víkendu vždy u nákupních center plno, tentokrát však jejich parkoviště nabídlo zákazníkům více než polovinu volných míst.

K procházkám vylákalo nedělní slunce kolem druhé hodiny dopoledne i rodiny s dětmi v Kroměříži.

„Vzali jsme děti, abychom si trochu užili čerstvého vzduchu i celkem hezkého počasí. Už to s nimi doma není k vydržení,“ usmáli se manželé Dvořákovi v podzámecké zahradě.

Sad Svobody ve Zlíně.
Sad Svobody ve Zlíně je parkem roku 2015. Užijte si procházku

V krajském městě se nejčastěji vyskytovaly o uplynulé víkendu mlhy. Tomu odpovídal i „ruch“ města.

Ulice zely prázdnotou, nejživěji bylo jen u nákupních center. Přesto i na jindy přeplněném parkovišti Čepkov bylo více volných parkovacích míst než těch obsazených.

„Myslím, že když jsou zavřeny obchody s oblečením, lidi to sem neláká,“ mínila prodavačka Monika.

Odběrové místo u nemocnice v Brně
Česko zaznamenalo nejvyšší víkendový nárůst. Stále přibývá i hospitalizovaných

Živo a slunce na Trojáku

Jedno z mála míst, kde bylo o víkendu živo, bylo snad jen na Trojáku na Kroměřížsku. A i když se v údolí převalovala v neděli mlha, nahoře na Marušce bylo rušno.

"V údolí mlha, že by se dala krájet, ale nahoře nádherně slunečno. Šedá opona na obzoru se rozplynula a odhalila úchvatná panoramata. Příroda už si upletla podzimní svetr," popsala nedělní atmosféru Eva Mikešková.