Na náměstí Míru v centru města je čekaly stánky nejen s rukodělnými výrobky, ovčími kožešinami či drobnostmi z proutí, ale hlavně široký výběr občerstvení. A u stánků s vínem a gastrem se lidé zdržovali nejvíce.

Mohli si vybírat z nesčetných variací svatomartinského menu, ale také pokrmů bez lepků, italských specialit, ke koupi byly bramboráky, bramborové spirálky, donuty, trdelníky, palačinky i trochu netradiční grilovaný pštros.

Nehoda v Otrokovicích
Zběsilá jízda v Otrokovicích. Řidič porazil strom a zaparkoval na chodníku

V jedenáct hodin symbolicky otevřel láhev svatomartinského vína primátor města Jiří Korec a poté následoval bohatý doprovodný program s hudbou a zábavou pro malé i velké.

Bohaté zastoupení vinařů

První na pódiu vystoupila rocková kapela ZUŠ Morava Štípská smršť, která svým mladistvým nadšením a elánem strhla návštěvníky minimálně k pobrukování či podupávání v rytmu známých melodií.

Největší zájem byl ale o ochutnávku vína. Po zakoupení degustační sklenice s vyobrazením 700. výročí oslav města za 50 korun vám jednotliví vinaři s úsměvem nalili decinku. A bylo z čeho vybírat.

Na akci se představila vinařství Hrozínek, Melchrt, Michlovský, Škrobák, Šoman, Košut, Radocha, Jaštík, u Štipčáků, Maňák či Bílé Karpaty vinařství.

Zoo Lešná
VIDEO: Zoo za dvacku láká. Ani sychravé počasí neodradilo davy k návštěvě

Nutno poznamenat, že obsluha u stánku Rodinného vinařství Košut byla mimořádně příjemná a s každým zákazníkem se dala do družného hovoru. Kdyby byli všichni stánkaři tak usměvaví jako tyto dvě dámy, hned by byla sobota příjemnější.

Mlha na Zlínem se naštěstí brzy rozestoupila a lidé si užili krásný slunečný den.

Odpoledne na pódiu vystoupila moderní cimbálovka Cimball Hell Band nebo skupina Křídla. V průběhu dne ukázal své kulinářské umění Roman Staša, vítěz soutěže amatérských kuchařů MasterChef Česko 2020. Jeho svatomartinské menu mohli zájemci i ochutnat.

Děti zase zaujal klaun Brdík se svým představením stejně jako další atrakce, například skákací hrady, malování na obličej, tetovačky a nafukovací balonky. Svatomartinské hody se rozhodně vydařily.