Návrhy oblastí, které jsou mimo už vytipovaná místa, jsme předali našim pracovníkům ke zpracování a určitě je prověříme,“ uvedl Divoký.

Dodal, že ohlasy lidí, pomáhají městské zeleni s prevencí.

„Pokud ví o stromě, který by mohl být svému okolí nebezpečný bylo by dobré, kdyby nás o tom informovali a to nejlépe na adresu ivodivoky@muzlin.cz,“ řekl vedoucí odboru.

Na dřeviny, které mohou ohrozit bezpečí lidí, mohli čtenáři upozornit i na našich webových stránkách www.zlinskydenik.cz. A jaké byly ohlasy, které jsme zároveň předali magistrátu?

Marta: Byla bych moc ráda, kdyby se zkontrolovaly stromy u parkoviště umělecké průmyslovky na Zahradnické ulici ve Zlíně, některé jsou nakloněné a dost vzrostlé, mám obavy hrávají si zde děti a procházejí taky dost lidí. Děkuji

Eva: Pod školkou na konečné autobusu Mladcová je zahrada s lesním porostem. Denně zde chodí od zastávky směrem dolů na Mokrou spousta lidí. To, v jakém stavu jsou stromy, je hrůza. Spousta suchých, polámaných, vyvrácených a nakloněných. Město to ví, ale „nemůže“s tím nic dělat. Majitel je mnoho let údajně neznámo kde.Při větším větru je tu nebezpečno procházet.Co s tím? Že by město bylo tak malým pánem nad „bezprizorním“ pozemkem?

Anonym: Podél Januštice směr 4. ZŠ Komenského Zlín jsou staré stromy…

Jana: U nás ve Zlíně, na Zálešné III od vody, uprostřed ulice po pravé straně silnice, roste přerostlá třešeň, min. 30 m vysoká, která roste do „nebe“. Máme obavu, že tento strom někdy spadne na děti a procházející lidi po místní komunikaci, popř. ohrozí přilehlé domy, jedoucí auta po silnici apod. Byli bychom rádi, kdyby někdo zkontroloval stav tohoto stromu a následně jej zkrátil a nebo pokácel.

Ella: Trochu mám strach u Sole, zvlášť po silném větru tam bývají popadané stromy. Díky, že se na to někdo podívá.

Pavel Valek: Vedle zastávky Kostelec-garáže je vysoký smrk. Bylo vhodné zkrátit jej na polovinu současné výšky.

Zlámalová Ilona: Už několikrát jsme žádali o kontrolu starého akátu na ulici L. Váchy. Z MMZ bylo ústně slíbeno ořezání stromu, ale nic se nestalo. Je to opravdu velký strom a kontrolu by potřeboval.