„Prioritně chceme v našem vyjednávacím týmu vybrat kandidáta na starostu. Dále pak, s kterými stranami jít do koalice, a s kterými ne,“ řekl Deníku v neděli odpoledne za hnutí ANO 2011 Ondřej Wilczynski, který kandidoval z druhého místa a coby druhý také získal nejvíce hlasů.

O necelou stovku více jich totiž získal stávající starosta města Jaroslav Budek, který kandidoval z páté pozice. Je tak možné, že do šéfovského křesla opět usedne on. „Mé původní rozhodnutí bylo, že nebudu pokračovat v práci regionálního politika na komunální úrovni. Vážím si však důvěry a hlasů voličů, proto nyní zvažuji pokračování. Ať už se má jednat o pozici starosty či třeba zastupitele,“ uvedl pro Deník Jaroslav Budek.

Na druhém místě v otrokovických komunálních volbách skončila strana Nový Impuls pro Otrokovice (16,04% hlasů). „Naši voliči přišli k urnám, dali nám hlas, čímž jsme obhájili čtyři mandáty z minulých let. Už potřetí se nám podařilo získat mezi šestnácti až osmnácti procenty, jsme tudíž stálicí na politické scéně ve městě. Lidé nás tam chtějí. Ohledně případné koalice prozatím vyčkáváme, jak se zachová vítěz voleb,“ konstatoval lídr kandidátky Nový Impuls pro Otrokovice Milan Plesar.