Odstraňovali spadlé stromy i větve ze silnic, v několika případech pomáhali i při opravách uvolněných plechů ze střech domů.

Například ve Zlíně spadl mohutný strom na jednu z budov v areálu Krajské nemocnici Tomáše Bati. „Ve zlínské místní části Malenovicích zase vítr poškodil semafor a hrozilo, že spadne na vozovku,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

V Otrokovicích pod silným náporem větru zase nevydržela silná větev staré patnáctimetrové lípy, která roste u místní polikliniky.

„Strom v parku zůstal po původním hřbitově, který se zde nacházel ještě v sedmdesátých letech minulého století. Vzhledem k jejímu špatnému zdravotnímu stavu jsme měli v plánu její pokácení. Včerejší událost nás utvrdila v nutnosti realizovat tyto práce ještě letos v zimě,“ přiblížil ředitel otrokovických Technických služeb Vladimír Plšek.

Pracovníci techniček rychle odstranili přečnívající nebezpečné úlomky větve.

Vichřice se rovněž vyřádila i na některých domech, kde ničila střechy. Hasiči tak například pomáhali odstranit poškozený plech ze střechy domu v Bynině u Valašského Meziříčí.

I v ulicích Holešova na Kroměřížsku se na několika místech utrhly plechy ze střech a v místní části Novosady spadl strom na osobní auto. „Škody zatím těžko vyčíslovat, hlavně jsme rádi, že se nikomu nic nestalo,“ konstatoval holešovský starosta Zdeněk Janalík.

V okolí Chvalčova na Kroměřížsku pak nadělal záchranářům starosti strom, který zatarasil cestu v nepřehledném úseku silnice na Troják.

Podle meteorologů by se v následujících dnech mělo citelně ochladit, vítr ale ztratí na intenzitě.