„Město Vizovice připravuje v souvislosti s pátečním požárem rodinného domu na Dubovsku veřejnou sbírku. Do veřejné sbírky budou moci občané přispívat po jejím zahájení, které předpokládáme 14. či 15. prosince 2021.

Finanční prostředky bude možné zasílat na určený bankovní účet města, jehož číslo zveřejníme současně s vyhlášením veřejné sbírky,“ uvedl za město Vizovice Tomáš Křepela.

K požáru rodinného domu na Dubovsku ve Vizovicích, došlo v noci na pátek.

„Devatenáct minut po půlnoci byl vyhlášen poplach pro hasiče Vizovic a blízkého okolí, neboť na ulici Dubovsko ve Vizovicích byl hlášený požár kotelny u rodinného domu. Ihned k požáru vyjeli hasiči ze stanice Zlín a dobrovolné jednotky z Vizovic a Zádveřic,“ uvedla za krajské hasiče mluvčí Lucie Javoříková.

Požár hospodářské budovy ve Vizovicích, ve čtvrtek 9. prosince 2021
Velký požár ve Vizovicích, zásah u hořícího domu komplikoval sníh

Podle ní po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o požár hospodářské budovy, která se nachází v těsné blízkosti domu a hoří i společná střecha obou objektů.

„Jednalo se o rozsáhlý požár, proto si velitel zásahu na místo povolal další jednotky, a to ze stanice Otrokovice a dobrovolné jednotky z Želechovic nad Dřevnicí, Pozděchova, Bratřejova, Jasenné a Ubla. Taktéž se na místo požáru dostavil velící důstojník směny, který převzal velení a vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu,“ doplnila mluvčí.

Zásah hasičům komplikoval podle ní špatně dostupný terén, kdy silnice byla zasněžená a kluzká.

„Byl tak velký problém dostat se k hořícímu objektu s těžkou technikou. S tím jim na pomoc přijel sypač, který posypal a uklidil namrzlou silnici,“ připomněla lucie Javoříková.

Požárem byla značně zasažena střecha a hospodářská budova. K hašení hasiči použili vodu z nedalekého potoka.

„Postupně střechu sundávali a prolévali vodou. Podařilo se tak uchránit část podkroví a přízemí rodinného domu. Požár však zničil střechu, celou hospodářskou část a dřevník,“ upřesnila mluvčí s tím, že se na požářiště dostavil vyšetřovatel hasičů, který provedl první ohledání místa.

Požár lakovny ve Zlíně - 10. 12. 2021
Ve Zlíně hořela lakovna, škoda je kolem osmi milionů

„Další šetření bude probíhat v pátek za denního světla. Příčina požáru a výše vzniklé škody je tak stále v šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Obyvatelé domu byli bezpečně evakuováni a přístřeší jim poskytli sousedi a rodina,“ uzavřela mluvčí.