Areál vizovické likérky Rudolf Jelínek opět zaplní desítky tisíc fanoušků metalu. „Rok od roku se nám návštěvnost zvyšuje. Letos evidujeme objednávky ze čtyřiatřiceti zemí světa,“ uvedl ředitel přehlídky Jiří Daron.

Na Moravu se chystá osmašedesát kapel. „Český fanoušek tak zhlédne za v uvozovkách české vstupné mezinárodní dramaturgii srovnatelnou s velkými zahraničními festivaly okořeněnou o naši hudební špičku. Zahraniční hosté mají možnost poznat pohostinnost Moravy a zhlédnout exklusivní vystoupení,“ řekl ředitel.

Hlavní hvězdou bude po pěti letech americká formace Manowar. Fanouškům představí nové studiové album. „Bude to jejich jediné letošní plánované show pro střední Evropu. Vizovice zažijí letos také jeden velký světový comeback. Všichni se můžou těšit na legendární Accept. Na koncertní pódia se po šestnácti letech vrací také fenomenální ex-Helloween Michael Kiske s novou kapelou Unisonic,“ nastínila Martina Benešová z pořádající agentury.

O zápis do knihy rekordů se pokusí bubeník Mike Terrana. Jako první na světě odbubnuje v jednom dni na jednom pódiu čtyři různá vystoupení v řadě a to s formacemi K2, Axel Rudi Pell, Tarja, Mike Terrana sólo show.

„Své exklusivní vystoupení za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína chystá i královna metalu Tarja Turunen. Kromě vlastních věcí připravuje společně s filharmoniky i árii z Dvořákovy Rusalky, a také malou ochutnávku ze svého chystaného alba,“ nastínil Daron. Finská zpěvačka a skladatelka má už dnes zkoušet svůj program se zlínskými filharmoniky v Domě umění.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Hlavní scéna ponese od letošního roku jméno zpěváka kapel Black Sabbath, Heaven And Hell, Rainbow a Dio Ronnieho Jamese Dia, který před nedávnem podlehl rakovině.

Areál likérky byl stavebními úpravami zvětšen a rozšířen. „Všechny tedy čeká lepší a příjemnější prostředí se všemi nezbytnými službami,“ pochvaloval si ředitel. I letos se milovníci pálenky mohou těšit na exkurze po likérce spojené s ochutnávkami.

Organizátoři přehlídky se dohodli s vedením Českých drah na vypravení speciálních spojů. Vždy po skončení posledního koncertu odjede z vizovického nádraží vlak do Zlína. Ve čtvrtek, v pátek a v sobotu to bude ve 2.30 hodin, v neděli pak pětačtyřicet minut po půlnoci.

Stejně jako v minulých ročnících bude i letos stanování na označených loukách okolo likérky zdarma. Campy se otevírají již ve středu v 10 hodin dopoledne. Vjezd to nich autem nebude povolen. „Festivalový areál s nonstop sprchami bude otevřen ve čtvrtek od 13 hodin a uzavřen v pondělí ve 12 hodin. Novinkou je, že letos neprovádíme nikomu rezervaci. Kdo dříve dorazí, získá volné místo pro své auto i stan,“ informovala Benešová.

Parkování podél hlavního tahu bude zakázáno. „Návštěvníci ale mohou nechat svůj vůz na jedné straně staré zádveřické cesty vedoucí od Zádveřic až do Vizovic, a pak dál směrem na Těchlovský kopec a do Slušovic. Dopravu bude řídit policie,“ doplnila. Ta bude také dohlížet na bezpečnost v campech a ve městě.

Na festival se prodávají pouze čtyřdenní permanentky. Prvních deset tisíc návštěvníků obdrží u vstupu limitovanou edici kompilačního CD Masters Of Rock 2010.