O úpravě dopravního značení na hlavní vizovické křižovatce u zámku rozhodl tamní městský úřad ve spolupráci s policií a Ředitelstvím silnic a dálnic. Cílem tohoto opatření je podle radnice zajištění plynulejšího provozu na této velmi frekventované křižovatce.

„Do Vsetína v současnosti míří dvětřetiny všech vozidel, takže stávající dopravní značení je opačné, než naznačuje hustota provozu. Navíc v zimních měsících dochází k problematickému najíždění vozidel z centra města na silnici I/49, která je dnes vedena jako hlavní,“ vysvětlila důvod vedoucí odboru dopravy vizovické radnice Emilie Klinkovská.

Změna vedlejší silnice na hlavní podle starostky Vizovic vyplývá zejména z požadavků občanů.

„Bude ale asi chvíli trvat, než si na tuto změnu řidiči zvyknou,“ dodalastarostkaAlena Hanáková.

Na povinnost dát přednost v jízdě ze směru od Valašské Polanky by měl upozorňovat řidiče kromě svislých dopravních značek i nový zdrsněný povrch vozovky doplněný o vodorovné značení.

„Na této ploše řidiči snáze zabrzdí,“ vysvětlil ředitel zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek.

Právě to je správcem obou křížících se komunikací. Kdy však k výměně dopravního značení dojde, zatím nedokázal přesně říci.

„Konkrétní termín budeme vědět v polovině příštího týdne, kdy bude vybrán zhotovitel dané úpravy. Ale počítáme, že do tří týdnů by řidiči mohli jezdit podle nového značení,“ dodal Chudárek.

Náměstí Palackého ve Vizovicích je velmi rušnou dopravní trasou a dochází tam často k dopravním nehodám. Problémy bývají i v zimě, především s kamiony, kterým dělá problém vyjet z křižovatky směrem na Zlín.

„Dopravní situace se tímto opatřením určitě zlepší, křižovatka bude přehlednější a logičtější,“ potvrdila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Dodala, že ze začátku, než si řidiči na novou přednost v jízdě zvyknou, budou ve Vizovicích posíleny hlídky policie, které budou na bezpečnostprovozudohlížet. Krok vizovické radnice vítají i samotní řidiči, kteří Vizovicemi projíždějí.

„Já jsem rozhodně pro.Přijde mi divné, aby trasa do centra města, a ještě k tomu hlavní tah na Vsetín, byla označená jako vedlejší cesta. Takhle to bude mnohem racionálnější,“ vyjádřila se Dagmar Pelikánová ze Zlína, která Vizovicemi pravidelně projíždí při svých pracovních cestách do Vsetína.

Hana Trčková