Prvními obory, které se ve škole vyučovaly, byly holičlazebník, kadeřník, švadlena a krejčí. Zpočátku neměla škola své pevné místo a několikrát se stěhovala. Teprve od roku 1978 sídlí trvale ve Vizovicích. Ve stejném roce otevřela škola i čtyřletý obor kosmetička s maturitou.

„Patřila mezi první tři střední školy v tehdejším Československu, které tento obor začaly učit,“ přiblížila za školu mluvčí Vizovic Gabriela Netopilová.

„Nyní škola nabízí kromě tradičních oborů i obory nové. Obory s maturitou kosmetické služby, fotograf se zaměřením na multimédia, oděvnictví se zaměřením na návrhářství a modelaci oděvů, nástavbové studium vlasový specialista a podnikání a obory s výučním listem kadeřník a krejčí. Škola je i centrem celoživotního vzdělávání dospělých,“ uvedla dále Gabriela Netopilová.

Podle ní škola nyní má 430 studentů.

„Budu letos maturovat, na studium tady budu rád vzpomínat,“ usmál se dvacetiletý student Tomáš ze Zlína.

„Škola urazila velký kus cesty. Stala se školou, která dokazuje, že její vize, síla a odvaha k realizaci vyhrávají a přinášejí výsledky,“ uvedla ředitelka školy Eva Solnařová. Současně zve u příležitosti 100. výročí založení hned na dva dny, kdy škola otevře své brány veřejnosti, a to 20. a 21. dubna.

„Návštěvníci se mohou těšit například na ukázky dovedností žáků ze všech našich oborů i na promítání školních filmů. Program oslav zakončí slavnostní akademie. Ta je naplánovaná na 26. dubna ve vizovickém kulturním domě,“ vyjmenovala Eva Solnařová část z bohatého programu oslav 100. výročí vzniku střední školy oděvní a služeb.