Chinaski, Tomáš Klus, Mirai, No Name a mnoho dalších zvučných jmen české a slovenské hudební scény hrálo návštěvníkům. Oblíbený festival nevynechal ani tentokrát soutěž v pojídání švestkových neboli trnkových knedlíků, které se mohl zúčastnit, kdokoli chtěl.

Letošním vítězem se stal Radim Dvořáček z Ostravy, který zvládl za hodinu spořádat úctyhodných 205 knedlíků. Překonal tak zároveň svůj vlastní český rekord z roku 2018, kdy ve snědl 202 knedlíků.

Soutěž v pojídání švestkových knedlíků na festivalu Vizovické Trnkobraní, 20. srpna 2022
Vítěz soutěže jedlíků na Vizovickém Trnkobraní spořádal 205 švestkových knedlíků

Dvořáček vyhrál s naprostým přehledem. Druhé místo obsadil Miloš Janček, který snědl 120 knedlíků, dělené třetí místo patřilo Jakubu Cejpekovi a Kamilu Horňákovi s 95 knedlíky. Soutěže se zúčastnilo osm mužů, žena mezi soutěžícími letos chyběla. Zatím nejlepší výkon v soutěži a zároveň světový rekord drží Patrik Bertoletti z USA, který do sebe v roce 2008 naskládal v časovém limitu 233 knedlíků.

Dechovkový průvod v sobotu zcela uzavřel a zaplnil třídu Tomáše Bati ve Zlíně. 20. srpna 2022
VIDEO: Davy hudebníků, nadšení lidé. Centrem Zlína prošel dechovkový průvod

Vizovické Trnkobraní patří dlouhodobě k hlavním kulturním událostem na Moravě. Tradice festivalu pojmenovaného po švestce, valašssky trnce, sahá až do 60. let minulého století.