Vizovice – A rozhodně je na co se dívat. Na zámku se sešlo sedm set figurek ať už z porcelánu, ze skla či dřeva a dokonce i z těstovin, z celé České republiky i Evropy.

Podle kastelánky zámku Jany Pluhařové to byla jedna velká náhoda. „Každý rok jsme vystavovali betlémy, a tak nás jednoho dne napadlo, že bychom mohli udělat výstavu andělů,“ vysvětlila kastelánka. To, že se jich nakonec sejde přes sedm set, prý vůbec netušila. „Oslovili jsme své známé a časem se to rozkřiklo do širokého okolí a začali nám lidé volat a posílat své anděly. Máme tu i figurky z Francie, Polska či Irska,“ vyjmenovala Pluhařová.

Mezi exponáty je však skutečně i jedna rarita, a to zlatý anděl z těstovin. „Je jich tu tolik, že něco podobného jsem ještě neviděla.

A hlavně ne z tolika různých materiálů. Jsou skutečně nádhera. Krásně to umocňuje vánoční atmosféru, protože andělé k Vánocům rozhodně patří,“ sdělila Veronika Boháčková ze Zlína, která se přijela nadýchat vánoční atmosféry se svým čtyřletým synem a manželem. Ten se zase vzhlédl v sedící figurce. „Teda ten vypadá skutečně rozšafně,“ usmíval se Andrej Boháček.

Čtyřletý Jan se zase pustil do kreslení obrázku. A jak jej dodělal, odešla celá rodina s úsměvem na tváři do zasněžené zámecké zahrady.