Radnice tohoto téměř pětitisícového města hodnotí letošní léto kladně a obchodníci si přes festivalovou sezonu mohli mnout ruce.

„Za město Vizovice mohu konstatovat, že jsem za dny konání Masters of Rock nezaznamenal větší kritiku. Osobně mohu vyjádřit spokojenost. Co se týká Trnkobraní, tak patří poděkování všem organizátorům za připravenost a zdárný průběh festivalu. Zejména pak za volný nedělní vstup při příležitosti oslav,“

nechal se slyšet starosta Vizovic Roman Persun.

Jeden velký flám

Podle majitelů některých městských restaurací je právě dvojice festivalů tím, co drží jejich podniky nad vodou.

„Jen díky těmto akcím fungujeme. Například při Masters prodáme mnohonásobně více jídel. Je to jeden velký flám,“ přiznává Miroslav Slavík z restaurace a penzionu Sokolovna.

Stejně tak z návštěvnosti Masters of Rock a Trnkobraní profituje i vizovická Rybárna. „Je to pokaždé stejné. Bez těchto dvou akcí se tady skoro nic neděje. Asi čtyři podniky by bez nich mohly tak akorát zavřít,“ myslí si Martin Kovář, provozovatel Rybárny Vizovice. Letošní sezonu však považuje za slabší.

S tím souhlasí i Antonín Tlusťák, majitel vizovické Restaurace U Tonka.

„Při Trnkobraní to bylo jen asi jako lepší víkend. Naopak na Masters vždy počítám s obrovskou návštěvou celý týden. Lidi se sjíždějí už od pondělka a jsou ve městě vlastně až do neděle,“ uvědomuje si Tlusťák.

I když letošní léto nebylo nejpovedenější, zákazníků měl podle svých slov hodně. „A to i přesto, že stánky do areálu jezdí čím dál dříve,“ svěřil se.

Město chce zkvalitnit služby

Na dvojici největších festivalů letos vydělalo hodně i samotné město.

„V porovnání s minulým ročníkem jsme získali o 143 procent více finančních prostředků, které chceme následně vrátit mezi obyvatele města, a to formou zkvalitnění prostředí či služeb,“ dodal starosta Persun s tím, že lidé budou formou ankety v radničním periodiku spolurozhodovat o nabídnutých možnostech praktického využití získaných peněz.