Konalo se tam totiž v této věci veřejné projednání. Jednání se zúčastnili zástupci investora, pracovníci krajského úřadu, i mluvčí chemičky Bochemia, která chce zařízení provozovat. Projednával se jeho vliv na životní prostředí, má být totiž umístěno v bývalých muničních skladech nedaleko vesnice.

Podle slov starosty Zdeňka Hověžáka byly dotazy občanů zodpovězeny. „Připomínky byly spíše všeobecného rázu,“ sdělil starosta. Obyvatelé VlachovicVrbětic se každopádně obávají, že výstavba může způsobit velké potíže. „Já s tím naprosto nesouhlasím, je to pěkná sprosťárna. Všechny ty nečistoty půjdou do ovzduší,“ sdělila Marie Bubelová.

Podobného názoru je i Ladislav Fojtů. „Nechápu, proč se to musí stavět zrovna tady. Překvapila mě i to, kdy se schůze konala. Ve tři hodiny je většina lidí ještě v práci. Naštěstí jsme se ozvali a téměř všichni jsme proti,“ sdělil.

Opačné stanovisko zastává další z obyvatelek. „Já nejsem proti. Myslím si, že to bude výhodné z hlediska pracovních míst,“ řekla Jitka Kadlecová. Mluvčí Bochemie Eva Kijonková vysvětlila, že všechny součásti projektu se budou teprve řešit, bude se hodnotit vliv na okolní krajinu a na celý projekt se kladou velmi vysoké nároky.

„Přísné parametry se týkají nejen čistoty vody, ale také hluku,“ uvedla . Podle mluvčího Zlínského kraje Milana Plesara bude všechny dotazy i připomínky zapracovávat tvůrce projektové dokumentace, ta bude posuzována odbornými pracovníky Krajského úřadu Zlínského kraje v procesu takzvané velké EIA – hodnocení vlivů na životní prostředí. „Úřad se k celé věci vyjádří do 16. srpna 2010,“ objasnil Plesar.

Připomeňte si:

Vyhrajte lístky naLebeda festival v Rudimově

Vyhrajte 3 x 2 volné vstupenky na Lebeda festival v Rudimově na Slavičínsku, který se koná 30. a 31. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!