V druhém voze soupravy totiž cestovala maminka se dvěma dětmi: ani ne tříletou holčičkou a jejím mladším sourozencem, který byl v kočárku.

„Po zastavení vlaku se ženě nepodařilo otevřít dveře vozu ihned, ale až po nějaké chvíli. Poté pomohla vysednout na nástupiště tříletému děvčátku a otočila se, aby mohla vyjet i s kočárkem. Dveře soupravy se ale právě v tuto chvíli zavřely a vlak se rozjel,“ uvedl Pavel Janík, I. zástupce ředitele Městské policie Zlín.

Vyděšená malá dívenka, která zůstala sama na nástupišti, se rozběhla a několik metrů běžela za jedoucí soupravou, která ujížděla pryč i s její maminkou uvnitř.

„V tomtéž okamžiku fantasticky zareagovala žena, která čekala na svůj spoj na blízké zastávce MHD. Když spatřila, co se stalo, ani na okamžik nezaváhala, rozběhla se k nebohému děvčátku a to ihned vzala do náruče, aby je ochránila,“ popsal dramatickou událost Pavel Janík.

Děsuplné chvíle však prožívala také maminka holčičky, která se nacházela v jedoucím vlaku.

Ihned po rozjetí dávala žena signál k zastavení, který ale neslouží jako nouzová brzda, ale jako signál strojvedoucímu pro zastavení v zastávkách, kde vlak zastavuje pouze na znamení.

„Poté žena kontaktovala průvodčí, která po příjezdu soupravy do stanice Zlín – střed vytočila tísňovou linku 156. Od události uplynulo v té době již dlouhých 7 minut. Městská policie ihned vyslala na zastávku v Prštném nejbližší hlídku, která se shodou okolností nacházela poblíž a na místo přijela během několika desítek sekund. Zde strážník zjistil, že holčička je v pořádku a nachází se v péči několika žen, které se jí mezitím ujaly,“ informoval Pavel Janík.

Vystrašené a plačící děvčátko dostalo od hlídky strážníků plyšového medvídka a následně ji v doprovodu jedné z přítomných žen strážníci převezli za maminkou do stanice Zlín – střed.

Další šetření události, při kterém bude nutno odpovědět na otázku, jak se mohl vlak rozjet, když cestující stále vysedali, si převzala Policie ČR ve Zlíně.

„Je nám to moc líto a naprosto chápeme, že to muselo být pro maminku i její dcerku traumatizující. Za to se upřímně omlouváme. V tuto chvíli probíhá vyšetřování okolností případu, bude učiněn zápis s vlakovým doprovodem, prověřena funkčnost dveří a tak dále. Pokud cestuje rodič s více dětmi a s kočárkem, je vždy lepší upozornit vlakový doprovod, na které zastávce budou vystupovat, případně i požádat o asistenci. Vlaková četa tak ví, že bude výstup pomalejší a dá se případným rizikům lépe předejít,“ uvedl za dopravce mluvčí Českých drah Radek Joklík.

„Závěrem nezbývá než poděkovat za okamžitou reakci ženám, které se nacházely ve správný okamžik na správném místě a přispěchaly vyděšenému děvčátku na pomoc. Díky takovým lidem je svět v našem okolí stále dobrým místem k životu,“ dodal Pavel Janík.