„Systém linkového značení je zaváděn v celé české železniční síti. V dálkové dopravě se používá pátým rokem, v regionální se objevuje postupně po krajích; v sousedním Jihomoravském a Moravskoslezském kraji se již osvědčil,“ uvedl manažer marketingu KOVEDu (Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje) Jan Malý.

„Využili jsme prosincového termínu celostátních změn na železnici a doplnili do jízdních řádů označení linek. Věříme, že systém zpřehlední dopravu a cestujícím zpříjemní plánování cest,“ uvedl jednatel KOVEDu Martin Štětkář.

62. ročník Zlín Film Festivalu se l připojí k oslavám 700 let od první písemné zmínky o Zlíně.
Zlín Film Festival se vrací zpět do jarního termínu. 62. ročník ZFF bude slavit

S, Sp, R či Ex? Zkratky napoví, o jakou linku se jedná

Dosud se používala jen spojová označení vázaná na čas odjezdu – například Os 13907 pro vlak z Kroměříže do Zborovic v 8.36 hodin.

Linkové označení je doplňkem ke spojovému. Sjednocuje spoje se stejnou trasou a zastávkovou politikou, obdobně jako v městské hromadné dopravě.

Například linka S43 obsahuje všechny osobní vlaky mezi Kroměříží a Zborovicemi. Písmeno S označuje linky osobních vlaků, zkratka Sp spěšné linky, R linky rychlíkové a Ex linky expresní.

Vlaky ve Zlínském kraji získaly linková označení, cestování je tak přehlednějšíVlaky ve Zlínském kraji získaly linková označení, cestování je tak přehlednějšíZdroj: se svolením Koved