„Vlastníci nemovitostí v areálu bývalých muničních skladů dostanou zpět do užívání cca 250 hektarů pozemků v jižní části zasaženého území poblíž jediné příjezdové cesty. Jde zhruba o 700 parcel se 120 majiteli. Vrátíme tak 40 až 45 procent území. Lidé budou muset ale počítat s tím, že když přijedou na bránu v areálu a budou se chtít dostat na již uvolněné pozemky, budou od nich policisté požadovat prokázání totožnosti a až poté jim umožní vstup, případně vjezd do areálu,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Děti mladší 15 let bez doprovodu zákonných zástupců nebo osoby starší 18 let nebudou do areálu vpuštěny vůbec. Pyrotechnici při ohledání druhého epicentra doposavad nalezli 2 784 kusů munice.

V trhací jámě ve vrbětickém areálu zlikvidovali 1 264 kusů munice neschopné převozu. Munici schopnou převozu odváželi do Vojenského újezdu Libavá. 

Ve Spytihněvi uspořádali společné focení obyvatel vesnice. Lidí se nakonec sešlo více než 600. Společný snímek vyjde coby příloha publikace o obci.
Společně se ve Spytihněvi vyfotilo 600 obyvatel
Barum Rally Zlín. RZ 2 Pindula
Africký mor zavřel Pindulu