"Nevíme, jestli to je dnešním horkým letním počasím, ale zaznamenali jsme letos méně návštěvníků," poznamenal za organizátory Zdeněk Tomšů. Podle něj to ale na skvělé atmosféře a dobré náladě nikomu neubralo. Také startovní pole bylo letos kratší, přihlásila se patnáctka borců. "Míváme i třicet, dokonce i více," připomněl organizátor.

Zdeněk Tomšů není z Vlčkové, přesto si právě toto místo oblíbil. "Mám to tady rád, žijí zde skvělí lidé. Mají smysl pro humor a recesi, dělají to srdíčkem a to mám na nich rád. Před osmnácti roky mě dva kamarádi odtud přemluvili, abych akci moderoval, no dnes jsem tady po osmnácté," usmíval se v sobotu na startu Vlčkovské lávky. Připomněl, že vždy na tento den objednali organizátoři hezké a slunečné počasí.

"Jen jednou jsme museli závod odložit. Pršelo a nemělo to konce, to bylo v začátcích," vzpomínala v sobotu i Bronislava Šarmanová. Připomněla, že pátým rokem stojí za akcí Obec Vlčková a SDH Vlčková.

Na zimáku malují led.
Na zimáku „malují“ led novou technologií

Zábava, potěšení, humor, ale i slavné osobnosti, které se v minulých ročnících pokoušely lávku zdolat. To nabídli návštěvníkům organizátoři akce. Nelehkou trasu se tak v minulosti na kole například snažili přejet Železný Zekon - Zdeněk Knedla, který z Vlčkové dokonce pochází a mistr přes kola Josef Zimovčák.

"Snažíme se, aby každý rok byl jiný," vysvětlil Zdeněk Tomšů s tím, že vždy je pro návštěvníky připraven doprovodný program a občerstvení. "Byli jsme tady letos poprvé, akce se nám líbí, je tady milá atmosféra, budeme se snažit, abychom přišli i příště," slíbila například Alena Marková z Fryštáku.

"Letos si vítěz měl odnést divočáka, ale to teď není možné, takže srnce," připomněla odměnu pro toho kdo, lávku přejede aniž by spadl do vody, případně pro toho, kdo dojede nejdál, Bronislava Šarmanová.

Ilustrační foto
Závěr policie: sebevražda. Pobodaný muž volal o pomoc

Do soutěže Vlčkovská lávka se může zapojit každý bez rozdílu věku. Vítězem se stává ten, kdo přejede na kole nad hladinou rybníka po lávce široké 25 centimetru a dlouhé 36 metrů.

Letošní vyrovnaný souboj nakonec vyhrál jako jediný nejen v rozjížďkách, ale i ve finále Miroslav Žák z Hrobic. Obě bravurní jízdy si navíc užil triumfálním dojezdem mezi diváky a stylovým zdvižením kola na zadní. druhý skončil Pavel Mašláň, o bronzovou příčku se podělili Štěpán Bartoň s Romanem Šumšálem.

Antonín S. obžalovaný z vraždy mladé ženy v Bezměrově u krajského soudu ve Zlíně
Soud potvrdil sedmnáct let vězení pro vraha