Zařízení fungovalo ve Slopném už od roku 1985. Původní zvratkový systém nahradily po desíti letech pomy. Podle nového drážního zákona však musel být vlek rekonstruovaný na lepší parametry.

„Prověřovali jsme možnost financování z prostředků Evropské unie. To by se ale v nejbližší době nepodařilo,“ konstatoval místostarosta Slopného a zároveň předseda tělovýchovné jednoty Antonín Váňa. Nakonec podle něj sehnali sportovci jak příslib financí a pomoc od celkem patnácti sponzorů, tak i výrobní firmu, která jim nabídla výhodný splátkový harmonogram.

„Výkopy pro patky sloupů, betonáž, položení kabelů, zahrnutí výkopů s kabely a ořezání stromů v blízkosti osy vleku udělali členové lyžařského oddílu,“ upřesnil Váňa. Dodávající firma zajistila postavení jedenácti nových sloupů s osvětlením, nové kladkové baterie, lano a další bezpečnostní prvky. Vlek bude mít padesát kotev.

„Jeho kapacita je šest set osob za hodinu. Bude to přínos pro vyžití obyvatel i hostů luhačovického Zálesí,“ doplnil místostarosta.
Na svahu ve Slopném se bude moci lyžovat, až napadne zhruba třicet centimetrů sněhu.