Pět zásahů kvůli počasí měli hasiči už v pátek. Krátce po 18. hodině vyjížděli čerpat vodu ze sklepů Domu s pečovatelskou službou v Kroměříži.

O několik hodin později pomáhali obyvatelům Suché Lozi na Slovácku a ve Slavičíně na Zlínsku, kterým zaplavila voda z okolních polí rovněž sklepy.

O něco horší byla situace ve Vizovicích na Zlínsku a Holešově na Kroměřížsku.

„Do Vizovic byla o půl deváté večer vyslána jednotka dobrovolných hasičů na řešení problémů po splavení vody z polí do obytných částí města. Příval totiž začal ucpávat kanalizaci a došlo k zaplavení komunikací i několika sklepů,“ vylíčil podrobnosti mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Dodal, že se zatarasením odtoku kanalizace se potýkali hasiči v Holešově – Dobroticích.

„V krátkém sledu se tam vytvořila laguna vody, která hrozila zaplavením jednoho z domů. Hasiči se snažili uvolnit zaledované kanalizační vpustě. Nakonec byl povolán i bagr, který pomohl uvolnit odtok,“ uvedl Mitáček.

Kvůli ucpané kanalizaci se ale dostala voda v sobotu do skladů civilní obrany ve Vizovicích. V tento den čerpali hasiči vodu také ze zaplavených sklepů rodinného domu ve Valašském Meziříčí a v Kroměříži. Pomáhali také při odstraňování naplavenin z mostů v Hulíně na Kroměřížsku.

Krátce po půlnoci je potom zaměstnalo čerpání vody z kulturního domu ve Vítonicích na Kroměřížsku.