Nekonečné oddalování oznámení výsledných čísel budilo nervozitu především ve volebních štábech. Lídr uskupení Nový Impuls pro Valašské Klobouky František Sába Zlínskému deníku o půl třetí ráno zaslal zprávu: „Je ráno 17. 10., ale zřejmě to Městský úřad Valašské Klobouky nezvládá. Jinak nevíme, jak dál.“

Podle mluvčí radnice Lenky Zvonkové bylo důvodem dvojí sčítání hlasů. „Na tomto postupu se dohodly komise s největším počtem voličů,“ řekla s tím, že členové komisí se dohodli předem.

To potvrdil i lídr SNK Občané pro město Dalibor Olšák. „Bylo to nutné, protože některé strany zhruba týden před volbami začaly zpochybňovat systém sčítání a upozorňovaly na možné manipulace s hlasy,“ řekl. Sám se zdlouhavým sčítáním problém neměl. „Panovala kvůli tomu velká nervozita, takto bylo alespoň jasné, že vše proběhne v pořádku,“ sdělil Olšák.

Po více než 13 hodinách od uzavření volebních místností ale bylo nakonec jasno. Vítězem voleb se ve Valašských Kloboukách stalo SNK z Val. Klobouk současného starosty Dalibora Maniše. Získalo 20,52 % hlasů a 5 křesel v zastupitelstvu. Druhý skončil nováček na radnici Nový Impuls pro Valašské Klobouky s 16,33 % a čtyřmi mandáty. Oproti minulým volbám si polepšila ODS o více než tři procentní body.

Překvapivě to ale není vítěz voleb, kdo bude vládnout Valašským Kloboukům další čtyři roky. „V neděli jsme se dohodli na koalici s ODS s tichou podporou dalších jednotlivců, kteří nás při hlasování budou podporovat, ale nepřejí si být jmenováni,“ uvedl lídr Nového Impulsu pro Val. Klobouky František Sába. Kandidát Občanů pro město Dalibor Olšák ale Zlínskému deníku prozradil, s kým kromě ODS Nový Impuls v neděli jednal. „Jednali s KDU­ČSL, ale jestli dohoda padla, nevím,“ řekl. Co je ale jisté, že současný starosta Dalibor Maniš na radnici končí. „Naše rodící se koalice bude usilovat o post starosty i místostarosty,“ dodal včera František Sába.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

BLOG ŘEDITELE MĚSTSKÉHO DIVADLA
Petr Michálek nově bloguje každé pondělí.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.