Zlínem otřásla vražda mladé pracovnice Krajského úřadu

Na konci července přišel do budovy Krajského úřadu devětadvacetiletý muž, našel pracoviště své bývalé přítelkyně a tu na místě zastřelil. Následně pak otočil zbraň také proti sobě. Střelec byl v době incidentu pravděpodobně pod vlivem silných omamných látek. Po několika dnech v nemocnici, kde byl hospitalizován s těžkým poraněním hlavy a mozku, muž zemřel.

Vražda novorozeněte v Kroměříži bude odložena, tělíčko se nenašlo

Od loňského května policie řešila případ, kdy do kroměřížské nemocnice přišla čtyřiadvacetiletá žena po prodělaném porodu, ale neměla u sebe dítě. Krátce po ošetření na svou žádost odešla.

Případ byl vyšetřován jako podezření na vraždu dítěte. Do dnešního dne se nepodařilo kriminalistům najít tělo novorozence, nebylo tedy prokázáno, že se stal násilný trestný čin.

„Řadu lidí jsme vyslýchali, proběhla řada zkoumání. Policisté prohledávali byt ženy a jejího druha, okolí domu, kontejnery i kanalizaci, ale plod nenašli. Případ proto odložíme, protože není prokázáno, že se stala vražda. Pravděpodobně došlo k samovolnému potratu,“ řekl náměstek ředitele policie Zlínského kraje Jindřich Kučera.

Rodinná tragédie v Rožnově

Odložen byl i případ trojnásobné vraždy v Rožnově pod Radhoštěm

Rodinná tragédie se odehrála v domě v místní části Rybníčky ve středu 3. srpna loňského roku. Oběťmi devětatřicetiletého střelce se staly jeho pětatřicetiletá družka a dvě dcery ve věku čtyři a šest let. Pachatel po činu spáchal sebevraždu.

Muž podle dostupných informací pracoval u městské policie ve Valašském Meziříčí, jeho družka byla uniformovanou státní policistkou v okrese Vsetín. Při střelbě použil muž soukromou, nikoliv služební zbraň.

Vyšetřování čtyřnásobné vraždy v Loučce na Vsetínsku pokračuje

Na konci dubna 2022 jednačtyřicetiletý muž ve svém domě usmrtil manželku a jejich tři děti. Poté se pořezal nožem a nakonec způsobil výbuch rodinného domu.

Nyní mu hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Podle Kučery je muž momentálně ve zdravotnickém zařízení, kde jeho stav zkoumají psychiatři a psychologové.

„Jsme ve fázi zkoumání psychického stavu osoby v okamžiku spáchání trestného činu," řekl náměstek Kučera.

Až na základě znaleckých závěrů podle něj policie rozhodne o dalším postupu.

Policisté objasní dva ze tří trestných činů

Policisté ze Zlínského kraje jsou nejlepší v objasňování kriminality v republice. Trestných činů ale neubývá, ba naopak. V roce 2022 se stalo téměř šest tisíc trestných činů, což je o více než tisícovku vyšší počet než v předcházejících dvanácti měsících.

Meziročně jde o nárůst nápadu trestné činnosti o 24,1 procenta.

Objasněnost trestných činů dosáhla 60,85 procenta. Ze statistiky vyplývá, že došlo k nárůstu zločinů ve všech oblastech. O padesát sedm procent stoupl počet majetkových trestných činů, o téměř osmnáct procent mravnostních trestných činů