Chris se se svou výstavou vrací do Zlína po úspěchu loňské čokoládové show, kterou ve zlínském Zámku navštívilo dva tisíce lidí. Letos se čokoládová událost roku konala v prostorách Baťova Institutu 14–15, v jazzovém baru ŠachMat. Návštěvníky ihned při příchodu uchvátila vůně stovek čokolád Největší radost z výstavy měly děti, vždyť měly dovoleno mlsat a to dokonce netradičně. Mohly si na špejli napíchat různé druhy ovoce a omočit si je v čokoládové fontáně. Malovaly čokoládou na čokoládu a ochutnávaly nabízené sladké laskominy. „Moc se mi tu líbí, pochvaloval si malý David Král.

Pořadatel Chris Delattre ovšem nezapomněl ani na dospělé. Ani letos na show nechyběla velká výstava obalů čokolád z celého světa. Pro ty, kteří chtěli ochutnat přece jen trochu netradiční jídlo, byla zajištěna přehlídka šéfkuchařů zlínských restaurací, kteří návštěvníkům předvedli jak přípravu rozličných dezertů, tak i méně obvyklých jídel.. Úspěch měla vepřová kotleta s čokoládovo-chilli omáčkou.

„Je to velmi zvláštní kombinace a chutná mi v té omáčce to chilli. Manželovi bych to ovšem doma neudělala, on by si dal buď maso, nebo čokoládu. Rozhodně ale každé zvlášť," smála se Naděžda Hajdučková, která si přišla zamlsat společně se svou vnučkou Evou Maňáskovou. A komu by nestačil tento zcela jistě zvláštní kulinářský zážitek, mohl tuto dobrotu zapít další „specialitou" čokoládovým pivem. „Od loňské výstavy a prostor, kde probíhala se ta letošní liší také novými atrakcemi, třeba palačinkárnou, nebo workshopy," připomněl Chris „Je to tady dobré, Zlín se nám líbí. Přijeli jsme sem až ze slovenské Bytče abychom tu mohli prezentovat naše čokoládové výrobky, svěřila se jedna z vystavovatelek Mária Škorvanová. Její slova doplnil i Petr Král ze Zlína. „Mně se tady moc líbí,", podělil se o své pocity z akce. Dodal, se že o show dozvěděl od kamarádek z palačinkárny.

„Navíc syn tu vystupuje s hudební školou Yamaha, takže jsme se na něj přišli podívat," vysvětlil. Kdo nestihl navštívit výstavu v pátek a v sobotu, může ještě přijít v neděli. Všichni, kteří v neděli do prostor Baťova Institutu 14–15, do jazzovém baru ŠachMat dorazí, si určitě nenechají ujít netradiční dobrotu v podobě kuřecího kolínka s čokoládovou glazurou a sezamovým semínkem, kterou pro ně připraví šéfkuchař Tomáš Rybáček