„V sobotu v noci byly venku jen čtyři sypače. V neděli ráno už nebylo potřeba ošetřit žádnou komunikaci, a tak jsme se zaměřili na uzavřenou cestu z Halenkovic, kde je deseticentimetrová vrstva ledu. Tam vyrazily tři vozy, které by měla ošetřit úsek dlouhý tři a půl kilometru. A pokud to půjde dobře a nikde neuvíznou, předpokládáme, že do odpoledne bude tato cesta znovu otevřená,“ sdělil dispečer Správy a údržby silnic Zlínska Ladislav Váňa.

Ošetřeno by rovněž mělo být i všech šedesát kilometrů cest a chodníků ve Zlíně, které mají Technické služby Zlín zahrnuty v krizovém plánu vydaným zlínským magistrátem. „Z tohoto důvodu nyní pracujeme na těch komunikacích, které v něm zahrnuty nejsou. Přesto jsme stále v pohotovosti, protože předpovědi nejsou zrovna moc příznivé. Údajně by opět mělo přijít ochlazení, takže cesty mohou znovu namrzat,“ informoval Deník dispečer techniček Jiří Balajka.

Tající sníh, který pod tíhou dešťových přeháněk těžkl a nadělal nemalé problémy krajským hasičům. Ty potrápily především padající stromy, které pod nevydržely a ohrožovaly chodce a řidiče. Jejich zásah byl za celou sobotu nutný u šetři případů na Zlínsku. Naposledy vyjížděli do Otrokovic, kde hrozilo, že se nakloněný strom zřítí na zastávku MHD nedaleko Společenského domu.

Po celý víkend platí zákaz vstupu na některé stezky zlínských parků, který v pátek vydal Odbor městské zeleně zlínského magistrátu. V sadu Svobody jsou průchozí pouze chodníky od zastávky MHD Náměstí Míru k zastávce U Zámku, kolem zlínského zámku a také od autobusového nádraží k areálu bývalého soudu na Bartošově ulici. V parčíku nad přehradou u Centroprojektu je příčný chodník zcela uzavřen.

„Zákaz vstupu do uzavřených částí parků je proveden vymezovací výstražnou páskou s nápisy Vstup zakázán, která je umístěna na všech řádných přístupových trasách pro pěší,“ uvedla v pátek mluvčí strážníků Šárka Škubalová.