Takovou účast na Dni otevřených dveří by mohla pořadatelům závidět leckterá větší instituce.

„Příchozí si mohli prohlédnout kompletní prostory škol, a na dobových fotografiích se mohli pokusit najít sebe, své rodiče, či dokonce prarodiče,“ vysvětlila ředitelka školy Marta Korytarová.

Fotografie žáků za posledních několik desítek let dávala dohromady více než půl roku. Na dni otevřených dveří byly rozmístěny na lavicích okolo celé jedné třídy.

„Ano, tady jsem se našla,“ radovala se bývalá žačka školy Pavla Hladká ze Všeminy. „Chodila jsem sem tak před třiceti let, ba ne to je dokonce víc,“ nemohla uvěřit.

Otevřeny byly i všechny další třídy a v každé z nich byla k dispozici učitelka.

„Chodím sem normálně do školy. Ani dnes mi vůbec nevadilo sem přijít, čekám totiž na tatíka, který se přijde podívat, do jaké třídy vlastně chodím,“ rozpovídala se desetiletá Terezka Gajdošíková ze Všeminy.

Akci uspořádalo vedení školy při příležitosti sto dvaceti let od jejího založení. Součástí programu bylo také setkání všech pedagogů, kteří kdy na škole působili.

„Dnešní škola je k nepoznání. S podobou jakou měla, když jsem tady učila, se to nedá srovnat,“ uvedla nejstarší účastnice setkání čtyřiadevadesí­tiletá Marie Oravová ze Zlína. Rodačka ze Všeminy na škole vyučovala v sedmdesátých letech.

Další částí programu bylo vystoupení současných žáků školy na Myslivecké chatě ve Všemině.