Část, o jejíž rekonstrukci se uvažuje, začíná u oválné okružní křižovatky a končí za křižovatkou ke vsetínskému pracovišti krajské hygienické stanice. Spolu s opravou povrchu komunikace by však podle místostarosty Vsetína Jaromíra Kudlíka měly být zhotoveny i potřebné přeložky inženýrských sítí a rekonstruovány chodníky, zeleň a veřejné osvětlení. Nově by na zmíněné ulici mělo vzniknout i organizované parkování.

Náklady na akci by se měly pohybovat kolem 18 milionů korun. "Předpokládáme, že silnice bude v režii kraje a chodníky, zeleň a osvětlení již půjde z městského rozpočtu. Náš podíl odhaduji na devět až deset milionů korun," uvedl Kudlík. Nyní se jedná o technickém zajištění investice, řekl ČTK mluvčí Krajského úřadu Zlínského kraje Patrik Kamas.

Vsetín připravuje také několik let plánovanou výstavbu kruhového objezdu u Hypernovy, který má vyřešit problematickou dopravní situaci v části Ohrada. "Tuto akci donedávna brzdily komplikované majetkoprávní vztahy, a tím pádem protahující se výkupy pozemků. To je již vyřešeno, realizaci kruhového objezdu tak už nic nebrání," poznamenala Stejskalová.

O náklady ve výši zhruba sedm milionů korun se vsetínská radnice hodlá opět podělit s krajem, který je majitelem cesty.