Rodičům devíti zadržených pijáků nyní hrozí soudní napomenutí

Strážníci považují už od minulého roku kontrolu popíjející mládeže za svou prioritu. „Tentokrát jsme se zaměřili také na místa, kde se mládež nejčastěji schází,“ potvrdil ředitel vsetínské městské policie Nikolaj Martinák.

S přístrojem, detekujícím přítomnost alkoholu v krvi, se proto strážníci vydali do městských parků a na školní hřiště, která jsou ve večerních hodinách návštěvními řády uzavřena.

„Odhalili jsme devět opilých nezletilců. Rodičům čtyř z nich jsme uložili blokovou pokutu, ostatní případy nyní řeší příslušný správní orgán,“ uvedl strážník Adam Švehla.

Podle strážníků je velmi zarážející věk mladých opilců. „Šlo především o děti ve věku patnácti a šestnácti let. V jednom případě nadýchal čtrnáctiletý chlapec 0,69 promile alkoholu. Hoch se přiznal, že vypil tři piva,“ přiblížil strážník. Rodičům zadržených pijáků teď hrozí soudní napomenutí, stanovení soudního dohledu a v krajním případě i umístění dítěte ve středisku výchovné péče.

V loňském roce zjistili strážníci ve Vsetíně podávání alkoholických nápojů nezletilcům ve zhruba stech případech. Letos byl tento počet podle slov ředitele strážníků už překonán.