"Už při příjezdu hasičů byla jedna z typických dřevěnic zcela zničena a druhá požárem značně pohlcena," sdělil Mitáček. Hasiči při likvidaci požáru čelili řadě komplikací, které plynuly z těžkého kopcovitého terénu, kam se mimo jiné obtížně dopravovala voda. Na místě zasahovalo šest cisteren. Hasiči zabránili rozšíření plamenů do okolí kompletně zničených budov, drobná ohniska likvidovali ještě dnes odpoledne.

Vyšetřovatel hasičů stanovil dvě předběžné verze vzniku požáru. Kromě možnosti zásahu bleskem do elektrického vedení, které spojovalo oba domy, se přiklonil i k tomu, že oheň mohl někdo založit úmyslně. "Důvodem bylo podrobné ohledání místa a fakt, že oba domy jsou od sebe vzdáleny více než 200 metrů," dodal Mitáček. Podle mluvčí Lenky Javorkové případ vyšetřuje vsetínská policie.

Havarovanou cisternu se hasičům podařilo zvednout zpět na kola za pomoci tří těžkých lesních strojů dnes před polednem. Vůz, který při zásahu sjel za deště po mokré trávě ze svahu a v údolí se převrátil na bok, odjel po vlastní ose. "Havárie nakonec nezpůsobila vážné poškození nadstavby zásahového speciálu. Došlo k poškození oken, rolovacích lišt a vnějšího pláště. Škody se odhadují v řádech desítek tisíc korun," poznamenal mluvčí krajských hasičů.