Akce je zařazena mezi desítku českých pochodů pořádaných v rámci Mezinárodního svazu pro lidový sport. „Opět vyrazíme i k méně známým cílům mimo značené trasy,“ slibuje Bohumil Kupka z Klubu českých turistů Valašsko Vsetín, který se společně se vsetínskou radnicí podílí na organizaci akce.

Účastníci mezinárodního týdne turistiky se tak vydají například k bájným místům Rožnovska, na Čertův mlýn, což je nejvyšší bod Zlínského kraje, navštíví nejhlubší českou propast, Hefaiston či Zbrašovské aragonitové jeskyně. „V rámci putování po naučných stezkách Vsetínska zamíříme i k zajímavému skalnímu útvaru u Bystřičky – Svantovítovým skalám, nevynecháme ale ani Čertovy a Pulčínské skály,“ pokračuje Bohumil Kupka. Ani tentokrát však turisté nebudou ochuzeni o pochod slovenskou krajinou.

„Ve spolupráci se slovenským klubem turistů se vydáme do Strážovských hor,“ přiblížil organizátor. Na své si přijdou jak fyzicky zdatní, tak i méně zkušení turisté. „Pro všechny dny budou vyznačeny deseti, dvaceti i třicetikilometrové trasy, v pondělí a čtvrtek dokonce i maratón, zájemci si mohou také zaplavat v městských lázních, a to v neděli a ve středu večer,“ informovala Květa Nepožitková ze vsetínské radnice. Vydat se přitom lze na jednu nebo několik vybraných akcí. Start je naplánován vždy mezi 6. a 8. hodinou, přičemž propozice na každý den budou k dispozici v základní škole na Trávníkách.