„Podmínkou převodu zimního stadionu do majetku města je příspěvek na rekonstrukci sportovní haly na Lapači ve výši 7,2milionů korun a po dobu patnácti let smluvně potvrzený příspěvek na provoz sportovní haly ve výši šest set tisíc korun ročně upravený oinflaci,“ vysvětlila Věra Goldová, vedoucí odboru školství a kultury vsetínské radnice stím, že takové podmínky zastupitelé odmítají především sohledem na dezolátní stav stadionu. Ten byl vystavěn vsedmdesátých letech minulého století a od té doby se žádné zásadní rekonstrukce nedočkal

Do opravy stadionu je proto nutné investovat nemalé peníze. „Jsem rozčarován. Povinností majitele nemovitosti je starat se oni. Ato, jak se společnost Zetex stará ozimní stadion, je trestuhodné,“ prohlásil například JiříHaas.

Padají ale iostřejší slova. „Ze strany majitele je to až vydírání. Podle mého názoru neumí Zetex smajetkem nakládat. Ikoruna, kterou bychom za to měli dát, je velká částka,“ prohlásil Dalibor Sedláček.

Jiní zastupitelé jsou ale oněco smířlivější. „Společnost Zetex evidentně počítala stím, že kvůli extralize zaplatíme cokoliv. My jim ale musíme dát jednoznačný signál, že tento návrh odmítáme, ale jsme ochotni dál jednat,“ vyjádřil se zastupitel JiříČunek.

Výsledkem bouřlivé debaty nakonec bylo, že za současných podmínek nehodlá radnice na převod přistoupit. Rozhodnutí zastupitelů představitele Zetexu překvapilo. Podle jednatele společnosti Josefa Goldefuse by město na stanovené podmínky přistoupilo, pokud by mělo ozimní stadion skutečně zájem. „Myslím, že si na to radnice netroufá. Podmínky převodu, tak jak jsou nastaveny, jsou podle našeho názoru ideální,“ doplnil Goldefus.

Odmítl také, že by se společnost omajetek špatně starala. „Snažíme se všemi způsoby ušetřit. Jen instalací nového osvětlení ve sportovní hale na Lapači bychom měli snížit náklady na energii oosmačtyřicet procent,“ vypočítal.

Podle něj sportovní halu využívají dva až tři tisíce obyvatel Vsetína. „Neděláme nic špatného. Chtěli jsme pouze příspěvek na rekonstrukci haly, která bude zase sloužit lidem, ne našim soukromým záměrům,“ uzavřel Goldefus.