Slavnosti se budou konat pojedenácté.

„Jsme rádi, že na červencových slavnostech budeme moci přivítat Jelen, Xindl X, Buty, či Kašpárka v rohlíku. A výročí 30 let na scéně s námi přijde oslavit také kapela Premier,“ informovala Alena Velecká, dramaturgyně Otrokovické Besedy, která slavnosti pořádá.

Nejzásadnější změnou bude zavedení vstupného na hlavní část programu.

MHD ve Zlíně. Ilustrační foto
O jarních prázdninách MHD omezí provoz

„Rozhodli jsme se letos po dohodě s městem, že slavnosti poprvé v historii zpoplatníme,“ potvrdil jednatel Otrokovické Besedy Filip Pastuszek.

„Nechceme se srovnávat s Holešovskou Regatou nebo Vizovickým Trnkobraním, pořád bereme v potaz, že jde o městskou akci, proto i cena 350 korun na místě za jednodenní vstupné je určitě nesrovnatelná s jinými komerčními festivaly. Navíc pokud si lidé koupí vstupné v rámci předprodeje, zaplatí za oba dva dny celkem tři sta korun. V ceně je jak pět kapel, tak i gastrofestival,“ doplnil Pastuszek.

Kratší program

Další novinkou je zkrácení programu z původních tří na dva dny.

„Třídenní akce je ekonomicky a logisticky náročnější. Navíc lidé šetří převážně na kultuře a sportu. Proto jsme se rozhodli program zkrátit na dva dny. Díky tomu můžeme ale program opravdu vyšperkovat,“ poznamenal Pastuszek.

Hlavní část programu se letos poprvé přesune z parku u Společenského domu na Štěrkoviště.

Řidič osobního auta nepřežil na přejezdu ve zlínských Loukách srážku s osobním vlakem. 24. 7. 2022.
Rizikové přejezdy v kraji dostanou závory

„Mnozí obyvatelé, kteří bydlí v okolí, si opakovaně stěžují na hluk. Proto hlavní pódium přestěhujeme do krásného prostředí Štěrkoviště, které nabízí řadu benefitů. Areál má skvělou dopravní dostupnost, je oplocený a díky rekonstrukci je ideálním místem, kde mohou rodiny strávit víkend, spojený s poslechem kvalitní hudby, koupáním a sportovním vyžitím. Ještě před sezonou město dokončí rekonstrukci sociálního zázemí, včetně bufetu, nicméně v rámci festivalu budou obě tyto složky ještě posíleny zvlášť, ale jinak je areál Štěrkoviště dokonale připravený,“ tvrdí Filip Pastuszek.

Otrokovické letní slavnosti 2023.Otrokovické letní slavnosti 2023.Zdroj: se svolením město Otrokovice

Část bude stále s volným vstupem

Otrokovické letní slavnosti se však odehrají i v dalších částech města. Chybět nebude scéna v Kvítkovicích, kde jako hlavní hvězda vystoupí Stanislav Hložek. Nově bude do programu zařazeno i zrekonstruované přístaviště, kde se mohou lidé těšit na cimbálovou muziku, regionální kapely a dětský doprovodný program. Tato dvě místa budou pro návštěvníky zcela zdarma.

Sídliště, byty. Ilustrační snímek.
V některých městských bytech ve Zlíně se zvedne nájem

„Vstupné nám pomůže pokrýt část nákladů a můžeme tak nabídnout kapely zvučnějších jmen. Přesto nechceme zcela opustit formát s volným vstupem, proto jsme ponechali program také v jiných částech města, kam mohou lidé přijít pobýt v průběhu slavností kdykoliv bez nutnosti vstupné platit,“ shrnula starostka Otrokovic Hana Večerková.

Předprodej vstupenek na Otrokovické letní slavnosti už začal. V první vlně, která běží do dubna, stojí dvoudenní vstupenka 300 korun, druhá vlna předprodeje poběží od května do 14. července, což je den před začátkem festivalu. Na místě bude stát jednodenní vstupenka 350 korun.