Hasiči totiž dostali možnost vyzkoušet si a procvičit techniky záchrany na místní vánoční atrakci, která už třetím rokem láká nejen občany Zlína.

„V adventním čase zde stojí dlouhé řady nadšených dětí, ale i dospělých, kteří se chtějí pokochat pohledem na krajské město z ptačí perspektivy a užít si vánoční atmosféru. Ale i zde může dojít k nepředvídatelné události, při které jsou poté zapotřebí hasiči,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Vánoční trhy a kolo u Obchodního domu ve Zlíně.
VIDEO: Vyhlídkové kolo i gastro stánky. U Obchodního domu začal vánoční trh

Přes deset hasičů ze stanice Zlín v pátek dopoledne simulovalo v prostorách vánočního kola záchranu uvízlých osob, a to ve výšce až 25 metrů nad zemí.

„Hasiči lezci pomocí lezeckých prostředků a výškové techniky zachraňovali tyto osoby. Cílem bylo procvičit různé efektivní varianty k rychlé záchraně občanů,“ sdělila mluvčí.

„Tento výcvik byl atraktivní podívanou pro kolemjdoucí občany, kteří se v mnoha případech zastavovali a obdivovali nelehkou práci hasičů. Shodli se však na tom, že by nechtěli zažít na vlastní kůži tento zásah a být těmi uvízlými, pro které hasiči do kabin této atrakce jdou, aby je poté bezpečně dostali zpět na zem,“ uzavřela mluvčí.