K vítězství stačí docela málo. Stát se fanouškem Zlínského deníku na Facebooku a pak být při správném zodpovězení soutěžní otázky rychlejší než ostatní. Vstupenky můžete získat v termínu 13. – 15. února 2011.

Něco o akcích

Zlin Party University

Útroby Golem Gambrinus clubu budou už ve středu 16. února hostit Zlín Party University. Dle vyjádření pořadatelů největší studentská party tour, která už pobavila mladé lidi v Praze a Brně, startuje ve 21 hodin. Mediálním partnerem akce je Deník.

O všeobecnou zábavu se postará česká skupina Red Hot Chili Peppers revival band, která na pódiu stráví více než tři hodiny, a několik DJs. „Bude to Maztah, pravidelně hrávající v nejlepších českých klubech, Sukowach, uznávaný producent a oblíbený electro DJ, a také Partyboy, jenž doplní mix hudebních stylů o latino nebo reagetton,“ sdělila Michaela Sokolovská z Golem Gambrinus clubu.

Za vstup na taneční večer zaplatí dámy 70 korun, pánové pak korun 90. „Ti, kdož dorazí ještě před 21. hodinou, zaplatí za lístek pouze padesátikorunu,“ doplnila Sokolovská.

Viktor Chrást

Koncert Luboš Andršt Band

Luboš Andršt Blues Band. To je formace, která v pátek 18. února vystoupí ve zlínském klubu Golem. „Můžete se těšit na českého kytaristu a skladatele, všestranného hudebníka, který čerpá svou inspiraci především z oblasti blues a jazzu. V jeho tvorbě lze však najít i vlivy hudby etnické a samozřejmě i vliv klasické hudby evropské tradice,“ láká na koncert Michaela Sokolovská z Golem Gambrinus Clubu.

Luboš Andršt byl ve svých začátcích, ostatně jako mnoho jiných, postaven před dvojí volbu. Buďto jít svou vlastní cestou a zůstat umělecky nezávislý, nebo zvolit méně riskantní a výnosnější existenci v bezpečných vodách domácí pop music, píše se na jeho webových stránkách.

Naštěstí pro své posluchače zvolil první možnost. Přestože hrát rockovou a jazzovou muziku nebylo v tehdejším totalitním systému nic lehkého, vydržel po této cestě kráčet více než pětatřicet let a dodnes zůstává svému ideálu umělecké svobody věrný. Během této doby postupně spolupracoval s celou špičkou české jazzové i rockové scény (M. Prokop, M. Kratochvíl, J. Hrubý, J. Stivín, P. Lipa, R. Dašek, E. Viklický, M. Svoboda aj.), ale vystupoval také se zahraničními osobnostmi (Toto Blanke, Ignaz Netzer, Tonya Graves, Dana Gilespie, Tadeusz Nalepa, Paul Jones, Katie Webster, B. B. King).
Jeho kytarové mistrovství je zaznamenáno na 40 albech, na kterých můžete najít přes osmdesát jeho původních skladeb.

Redakce