Staňte se fanouškem Zlínského deníku na Facebooku (klikněte zde) a vyhrajte 4 x 2 vstupenky na vyhlášený festival Ludkovická Plečka v Ludkovicích na Luhačovicku, který se koná 24. července

Každý den v termínu od pondělí 19. července do čtvrtka 22. července zveřejníme v nepravidelném čase jednoduchou soutěžní otázku. Kdo na ni nejrychleji a správně odpoví, může se těšit na dvě volné vstupenky v hodnotě 300 korun.

Něco o Ludkovické plečce

Do areálu přehrady v Ludkovicích na Luhačovicku se po roce vrací už čtrnáctý ročník festivalu se zemědělským podtónem Ludkovická plečka. Metalový maratón je naplánovaný na sobotu 24. července.

„Hlavní myšlenkou akce bylo a je podpořit u nás méně známé a začínající kapely a také vytvořit prostor pro metalový underground v regionu. Rádi bychom představili něco z toho nejlepšího, co je na naší metalové scéně k vidění a slyšení,“ řekl kytarista z pořádající kapely Six Degrees Of Separation Vlastimil Urbanec.

Headlinerem letošní akce je formace Malignant Tumour. Kapela se stále více dostává do povědomí posluchačů. Už dříve byla předskokanem amerických Slayer.

Minulý týden se dostala na pulty obchodů nejnovější deska Malignant Tumour s názvem Earthshaker. „Pracovali jsme na ní asi rok a koncert v Ludkovicích bude složený právě z novinek. Na Plečce zahrajeme podruhé. Moc se těšíme na známé, fajn kapely a taky super prostředí. Snad vyjde počasí,“ vyjádřil přání zpěvák a kytarista Martin Bílek.

Návštěvníci přehlídky se mohou samozřejmě těšit na domácí Six Degrees Of Separation. Skupina byla založena v roce 1996 a největší hudební inspiraci pro svoji tvorbu tehdy hledala v doom metalu. Během své historie však prošla značným vývojem týkajícím se jednak zásadních změn v sestavě, a také zrychlování a přitvrzování ve své tvorbě.

Do současnosti se může pochlubit účastí na největších českých metalových festivalech, mezi jaké patří například Brutal Assault, Masters of Rock, na kterém zahraje i letos, Basinfire fest či doprovázením českého koncertu portugalské kapely Moonspell. V Ludkovicích nebude chybět F.O.B., dorazí také Mater Monstifera, která letos slaví prvních deset let na metalové scéně, Dresscode, Forrest Jump, Like Fool či Clown Army.

Program akce:

16.30 - 17.00 Clown Army
17.00 - 18.00 Mater Monstifera
18.00 - 19.00 Dresscode
19.00 - 20.00 Forrest Jump
20.00 - 21.00 F.O.B.
21.00 - 22.00 Six Degrees Of Separation
22.00 - 23.10 Malignant Tumour
23.10 - 00.10 Like Fool

Kdo vyhrál

Pondělí, 19. července: Lukáš Gajdušek
Úterý, 20. července: Jakub Slovák
Středa, 21. července: Lucie Gergelová
Čtvrtek, 22. července: Karel Sucháček

Gratulujeme

Fotogalerie