Pravidelně už po několik let prý na tuto podzimní akci chodí Pavel Vavráč ze Zlína, který přišel s manželkou a dvouletou dcerkou. „Moc se nám to tu líbí, Chceme si koupit čerstvého kapra, tak teď čekáme v řadě. Přišli jsme pěknou procházkou z Mladcové kam jsme dojeli autobusem,“ uvedl Vavráč.

Se dcerami a manželem dorazila i Jitka Mrkvičková ze Zlína-Malenovic. „Kdysi už jsme tu byli, dnes je krásně a byla by škoda nepřijít,“ podotkal Mrkvičková. Nejvíce nadšené byly její dcery. „Rybky jsou krásné, nejvíc se mi líbí asi štiky,“ švitořila nadšeně osmiletá Alenka.

Do téměř zcela vypuštěného rybníka se rybáři vydali lovit v devět hodin ráno a výlov zabral celé dopoledne. Postupně odpouštěli i poslední zbytky vody a vybírali ryby.

„Tři lidé se střídají ve výlovu, který se dělá ručně pomocí podběráků, další pomáhají s přenášením ryb do velkých kádí. Rozměrné sítě se tu k výlovu nepoužívají, protože jde o jeden z nejmenších chovných rybníků,“ sdělil porybný Milan Jadrníček.

Ryby rovnou na místě prodávali a jak dodal porybný případný zbytek prý rybáři převezou do sádek v Chropyni. Vidět nebo přímo zakoupit si lidé mohli různé druhy.

„V rybníce chováme například kapra, tolstolobika, štiku, amura či lína. Předpokládáme, že dohromady bude úlovek o váze asi tak osm set kilo,“ doplnil porybný.

Takovýto výlov už prý ve Zbožensku dělají zhruba deset let. „Předtím sloužila tato vodní plocha pro rybí plůdky, takže se tu takovéto akce nekonaly,“ vysvětlil Jadrníček.