Spotřebitelé na slevy čekají a vítají je. „V období letních prázdnin obsloužím větší množství zákazníků než přes rok,“ uvedla prodavačka butiku Gant ve Zlíně Lenka Mrňová. Třicetiprocentní slevy na veškeré zboží tam začaly před dvěma dny a potrvají do poloviny srpna. „Zájem o výhodnou akci projevují všechny věkové kategorie,“ řekla.

Rostoucí příliv klientů v těchto dnech potvrzuje také vedoucí prodejny Adidas ve Zlíně Blanka Bažíková. „U vybraných výrobků se cena snížila až o sedmdesát procent. Nabídka je však omezena na měsíc červenec,“ dodala. Naďa Indrová z Otrokovic přiznává, že butiky nemine bez povšimnutí. „Nakupuji v obchodním centru a prodejny se slevami navštívím mnohdy už jen ze zvědavosti,“ uvedla.

Někteří obyvatelé Zlína na upoutávky příliš nereagují. Mezi ně patří i Margareta Karlíková. „Oblečení si pořizuji pravidelně, letní akce nevyhledávám,“ přiznala.

Méně mohou zákazníci zaplatit také za oblečení Broadway. „V současné době bychom rádi doprodali jarní kolekci, nabízíme tedy své výrobky o třicet až padesát procent levněji,“ vysvětlila prodavačka Zuzana Březinová.

Prodejna Stihal ve Zlíně nemá slevy procentuálně vyčísleny, ale zajímavé jsou pro spotřebitele také. „V létě přinášíme na každých čtrnáct dní zvýhodněnou nabídku pro jisté druhy obuvi,“ prozradila vedoucí Zdena Bílková. Příznivci značky AlpinePro si budou muset počkat na levnější šortky a trička do poloviny července, teprve tehdy totiž začne letní výprodej i tam.