Na mysli má dopravní situaci, která se koncem února může výrazně zkomplikovat v Otrokovicích. V tu dobu se totiž má podle Deníkem zjištěných informací slavnostně otevírat nové Obchodní centrum Otrokovice. Už několik měsíců na něm intenzivně pracují dělníci, a to v místě nedaleko tamního vlakového nádraží.

„Vyšší moc naštěstí nezasáhla, počasí nám přálo," pochvaluje si František Chrást, ředitel společnosti Realsant, která pro investora realizuje stavební zakázku. František Chřást již dříve prohlásil, že stavbu dokončí, pokud nezasáhne vyšší moc. Venkovní objekty jsou podle jeho slov téměř hotové, chybí už jen menší dodělávky. „Venkovní práce tak už ohroženy nejsou, zbývají ty na interiérech. Pokud nám objekty nespadnou na hlavu, termín stihneme," ujišťuje František Chrást.

Objekty mají být ze stavebního hlediska hotové do konce roku. Možná ale budou dokončeny spíše až v prvním lednovém týdnu nového roku. Pak na řadu přijde jejich dočišťování a jiné úpravy. Poté se už nájemci mohou věnovat úpravě svých prostor. Dominantní místo v novém Obchodním centru Otrokovice zaujme supermarket Kaufland. Vznikne na rozloze 1700 metrů čtverečních. Další plochy obsadí Planeo Elektro, prodejna Kik, rychlé občerstvení, Wiky hračky, chovatelské potřeby, pobočku tam bude mít také Řeznictví a uzenářství Rostislav Matula se sídlem v Lechoticích na Kroměřížsku.

Obyvatelé Otrokovic se kvůli tomu dělí do tří skupin: na ty, co další market nechtějí, ty, kteří chtějí a ty, kterým je to jedno. Marie Kostková se na něj těší. „Asi bude fajn. Hlavně mě zajímají slevy," řekla obyvatelka Otrokovic.

Výstavba nového Obchodního centra Otrokovice si vyžádala také donedávna dopravní omezení, ale hlavně trpělivost šoférů. Silnice v ulici Dr. E. Beneše byla jednosměrná, nyní je kvůli tomu dvousměrná, a to až po blízkou křižovatku.

Ta byla také nově kompletně opatřena světelnou signalizací. „Kvůli tomu, že jsme museli do areálu zřídit vjezd, jsme posunuli tamní zastávku trolejbusu o kousek blíže směrem k nádraží. Vybudovali jsme novou zastávku," připomněl František Chrást.

Také město dlouho hledalo optimální variantu pro řešení dopravní situace v blízkosti nově vznikajícího obchodního centra. „S ohledem na bezpečnost i na množství projíždějících aut se nám tato jeví jako nejlepší možnost," doplnila mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.