Za noc se soboty na neděli policisté naštěstí neevidovali žádnou havárii související s namrzlými cestami. 

„Výstraha meteorologů zřejmě zafungovala, také silničáři zvládli situaci dobře a komunikace byly prosypané. Navíc je víkend, takže není ani velký pohyb osob,“ uvedla za krajskou policii mluvčí Simona Kyšnerová.

Současně upozornila, že výstraha v souvislosti s výskytem silné ledovky platí až do pondělí.

„Řidiči by nadále měli na svých cestách dbát zvýšené opatrnosti,“ doplnila mluvčí policie.

Meteorologové upozornili na nebezpečí výskytu silné ledovky, jejich varování platí od sobotních 20. hodin pro celý Zlínský kraj. Sobotní mrznoucí déšť se sněhem měl podle nich vytvářet silné vrstvy ledovky, stejné počasí hrozí stále a to po celou neděli a pondělí ráno.

Problémy v dopravě i energetice

Problémy se podle odborníků mohou dál očekávat v energetice a hlavně v dopravě. Varování tak platí zejména pro řidiče.

„Chůze i jízda autem může být téměř nemožná. Hrozí nebezpečí četných úrazů při chůzi a vysoké nehodovosti. Očekávají se pravděpodobné výpadky v dodávce elektřiny, zásobování, a zdravotnických služeb. Hrozí nebezpečí lámání větví i celých stromů a stožárů elektrických vedení, trhání drátů elektrických vedení. Doporučuje se pokud možno nevycházet ani nevyjíždět autem. V případě nutnosti jízdy sledovat dopravní zpravodajství a jezdit mimořádně opatrně. Počítat s výrazným prodloužením doby jízdy,“ seznamují s možnými následky silné ledovky meteorologové na stránkách ČHMÚ.

Nejvyšší, tedy extrémní stupeň nebezpečí platí pro Valalšsko, Zlínsko a Slovácko, pro oblast Kroměříže, Holešova, Bystřice pod Hostýnem a Valašského Meziříčí byla vydána výstraha s druhým stupněm nebezpečí.

Výstraha ČHMÚ před ledovkou na 7. 2. 2021                                     Výstraha ČHMÚ před ledovkou Zdroj: www.chmi.cz/

V souvislosti s počasím neevidovali ani v sobotu večer krajští policisté zvýšený počet dopravních nehod.

Podle policie je možné, že večerní nehoda v Kunovicích na Slovácku, kde řidič nezvládl řízení a skončil s vozidlem na střeše, mohla namrzlá komunikace. Nehoda se stala v sobotu večer, krátce před šestou hodinou.

„V Kunovicích skončil řidič se svým autem na střeše v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění," zmínila za krajské hasiče mluvčí Lucie Javoříková.

Připomněla současně další večerní nehodu, kterou nejspíš ale nezavinil stav vozovky a která se odehrála o půl hodiny později, v tomto případě se zraněním.

„Tentokrát v Bojkovicích, kde byli vysláni hasiči z Uherského Brodu. Zde se střetla dvě osobní auta. Nehoda si vyžádala jedno zranění," uzavřela Lucie Javoříková.