„Chceme pomoci lidem, kteří jsou ve stejné situaci, v jaké byli obyvatelé našeho města před dvanácti lety. Myslím, že každý, kdo už měl nedobrou zkušenost s vodním živlem, odpoledne přijde pomoct potřebným,“ přiblížil dramaturg Otrokovické Besedy a jeden z organizátorů vystoupení Josef Huslík.

Od 14 hodin až do večera se na jevišti vystřídá šest formací z Otrokovic a blízkého okolí. Posluchačům nabídnou různé hudební žánry. Odpoledne zahájí Ženský pěvecký sbor Otrokovice, poté je vystřídá Blue Strings, kteří nabídnou dávku country a následovat bude cimbálová muzika Radovan. Milovníci folku se mohou těšit na Hostband. „Jediným hostem, který k nám bude vážit delší cestu, jsou olomoučtí rockeři The Again,“ řekl dramaturg.

Večer pak bude patřit domácí Imortele. „Na charitativním koncertě hrajeme vlastně poprvé. Je to pro dobrou věc, tak proč ne? Všichni z kapely se těší. Hlásí pěkné počasí, takže to bude patrně poslední koncert pod širým nebem v končící letní sezoně. Ke všemu jsme domácí a máme dobrou fanouškovskou základnu. Myslím, že to bude fajn akce,“ uvedl manažer a kytarista Imortely Marek Bartoň.

Vstupné na akci je dobrovolné. „Kolem pódia budou chodit dívky s označenými kasičkami, do kterých budou vybírat peníze. Výtěžek poputuje na severní Moravu,“ informovala mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková.