„Myslím si, že další důvod, proč sepsat petici, je znuděnost místních důchodců. V místě bydlím a člověk se nemusí moc snažit, aby to vypozoroval,“ píše například osoba podepsaná jako Tom-Slawex city.

Jeden z iniciátorů petice Miroslav Kuja si ale stále stojí za svým. „Ti usmrkanci například sousedovi rozbili okno nebo třeba zničili nasazené keře u domu. Na sídlišti je hřišť dost, kde si můžou hrát,“ myslí si Kuja.

Starosta města Jaroslav Končický opakuje, že celá věc je pouhé nedorozumění.

„Asi před rokem jsme projednávali tuto záležitost. Na základě požadavků lidí se to místo o několik desítek metrů posunovalo a všichni s tím souhlasili,“ uvedl starosta.

Vysvětlenípůjde dozpravodaje i na web

Doplnil, že vysvětlující článek do říjnového zpravodaje je již napsaný.

„Půjde to na web i do zpravodaje, a pokud s tím bude ještě mít někdo problém, může se na mě obrátit,“ dodal Končický.

Miroslav Kuja ale tvrdí, že se nevzdá. „Když neuspěju na městě, půjdu i výš, klidně až za hejtmanem. Jsem důchodce a nemám co ztratit,“ uzavřel bojovně.

Petice, na které je asi sedmdesát podpisů, vznikla kvůli záměru města upravit travnatou plochu mezi několika domy na sídlišti Malé Pole.
Někteří lidé si však mysleli, že tam má vzniknout regulérní hřiště, ovšem jde pouze o narovnání svažitého plácku. I tak ale některým občanům okolních domů záměr města vadí.