„Ve 12. základní škole na Podhoří byl s místem problém, tak jsme se domluvili s ředitelem 8. základní školy Petrem Janečkou a získali azyl tam,“ odhalil ředitel ZUŠ Malenovice Ivan Dřínovský.

I tamní prostory jsou však pro potřeby ZUŠ nedostačující. „Učeben je málo. Potřebujeme minimálně tři a tam máme k dispozici pouze jednu, o niž bychom se navíc museli dělit,“ povzdechl si.

Právě proto Dřínovský na čtvrtečním zasedání zastupitelstva oslovil radní i zastupitele. Ti měli pro jeho potíže pochopení. Radní Jiří Viktorín (VV) na jeho slova reagoval okamžitě. „Víme, že tato škola má nyní zásadní problém, a rozhodně ho chceme řešit,“ slíbil řediteli.

Ředitel Dřínovský snahu radních ocenil. „Bedřich Landsfeld (M.O.R.) i Jiří Viktorín se byli na stávající i nové prostory školy podívat, ale i když se hovoří o řadě variant, čeká se na návrat radní Aleny Zubalíkové (TOP 09-S) z dovolené,“ konstatoval.

Mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák jeho slova potvrdil. „Náměstkyně Alena Zubalíková, která má školství ve své kompetenci, už podnikla konkrétní kroky. V jednáních bude pokračovat, jakmile se vrátí z dovolené, což bude tento týden,“ upřesnil.

Ve hře je podle Dřínovského i varianta, že by škole zůstaly dva ateliéry ze čtyř ve stávajících prostorách. „Ale to by problém neřešilo, neboť bychom museli hledat minimálně jeden další, a bylo by to z organizačních důvodů velmi složité,“ naznačil.

Rozhodně však své rozhořčení necílí proti školkám ve Zlíně. „Samozřejmě chápu, že jsou potřeba. Ale pokud nebude mít naše škola adekvátní prostory, narušíme vzdělávací proces dětí od pěti do devatenácti let,“ upozornil.

Zhruba 230 žáků výtvarného oboru tak zatím neví, kam bude od příštího roku na pravidelné hodiny docházet. „V tuto chvíli opravdu netuším, kde budeme vyučovat,“ uzavřel Dřínovský.