Dobrou zprávou pro místní je, práce na rekonstrukci ulice Mostní se po zimním útlumu opět rozběhly. V současné době se překládají inženýrské sítě, zároveň byla zahájena stavební činnost na úseku od křižovatky ulic Mostní a Topolová po křížení s ulicí Na Včelíně.

Jedna z největších současných investičních akcí ve Zlíně za 55 milionů korun by měla být hotová do srpna.

Ulice bude širší o 75 centimetrů

Práce na Mostní začaly loni. Zrekonstruovat se podařilo 300 metrů vozovky mezi ulicemi Čiperova a Na Vyhlídce, a mezi ulicemi A. Randýskové a Topolová. Nové jsou zde také chodníky, přeloženy byly inženýrské sítě, tedy vodovod, elektřina, trolejové vedení a veřejné osvětlení.

„Letos nás čekají osm set metrů dlouhé úseky směrem do centra Zlína, až po pizzerii Barli," řekl Josef Novák, radní pro oblast dopravy.

Ulice Mostní bude po dokončení rozšířena v průměru o tři čtvrtě metru. Kluzké a značně poškozené kostky nahrazuje asfalt.

„Křižovatky budou mírně vyvýšené, aby řidiči museli přibrzdit, což zvýší bezpečnost chodců. Na fakt, že najíždí na křižovatku, bude automobilisty upozorňovat i dlažba," uvedl primátor Miroslav Adámek. Dodal, že chodníky bude pokrývat dlažba o velikosti 30×30 centimetrů.

Náklady na rekonstrukci se původně odhadovaly na 68 milionů korun. Radnici se však podařilo veřejným soutěžením zakázky tuto cenu výrazně snížit.

Kvůli rekonstrukci Mostní se výrazně zvednul provoz na ulici Bratří Sousedíků, která je jednou hlavních objízdných tras. Její technický stav se v minulých měsících výrazně zhoršil a to i přes průběžné lokální opravy. Radnice proto připravuje její kompletní rekonstrukci.

„Pracujeme na zajištění potřebné dokumentace," konstatoval Karel Říha, vedoucí Odboru koncepce a realizace dopravních staveb magistrátu.