Zájemci o studium se mohou ve čtvrtek přijít podívat na univerzitní prostory, získat potřebné informace ke studijním programům i k přijímacímu řízení a především nasát atmosféru vysokoškolského života.

„UTB nabízí více jak 190 perspektivních studijních programů, proto pokud potřebuje zájemce s výběrem poradit či si není úplně jistý, který program je pro něj ten pravý, může se před dnem otevřených dveří podívat do vyhledávače oborů. Zde si vybere právě podle fakulty nebo podle svých zájmů a hned bude vědět, kam se 26. ledna vydat,“ poradila mluvčí univerzity Petra Svěráková.

Festival Masters of Rock 2022 ve Vizovicích
Filmový festival, Masters i Trnkobraní. Zlínsko letos opět nabídne řadu akcí

Den otevřených dveří odstartuje úderem deváté hodiny. „V rámci programu budou probíhat na všech fakultách hromadné přednášky v 10, 12 a 14 hodin. Zároveň si každá fakulta připravila specifický program podle svého zaměření a oborů,“ uvedla Svěráková.

Konkrétní programy jednotlivých fakult naleznou zájemci na jejich webových stránkách či facebookových událostech. Kromě zmiňovaných fakult mohou uchazeči navštívit i rektorát univerzity (budova U13), kde se budou moci podívat do prostorů univerzitní knihovny nebo se vyfotit se Vzducholodí UTB.

Po předložení fotografie se vzducholodí ve studentském klubu na kolejích U7, které budou ten den též k nahlédnutí zpřístupněné, navíc získá návštěvník kávu nebo čaj úplně zdarma.