Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vznikla komise na řešení ekonomické krize

Zlín - Navýšit veřejné investice, dosáhnout toho, aby se bankovní sektor nebál firmám půjčovat peníze a pečlivě sledovat sociálně patologické jevy jako je gamblerství nebo alkoholismus. Ktakovému závěru došla ve čtvrtek 18.března na svém ustavujícím zasedání speciální pracovní komise, která by se měla zabývat tím, jak ve Zlínském kraji zmírnit dopady ekonomické krize. Kromě několika krajských zastupitelů se schůzky zúčastnili také představitelé velkých podniků, úřadu práce a odboráři.

20.3.2009 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: PROFIMEDIA.cz

„Shodli jsme se, že je především nutné zachovat ve firmách zaměstnanost, a to i za cenu určitých organizačních opatření. A také zvyšovat kvalifikaci zaměstnanců a školit je,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. Podle něj je třeba, aby firmy udržely vlastní zaměstnance a při opětovném růstu ekonomiky byly znovu schopny zvládnout větší množství zakázek s kvalifikovanými pracovníky.

Dalšími konkrétními kroky, ke kterým chce kraj přistoupit, je i zvýšená míra veřejných investic podpořená využitím operačních programů. To by podle Mišáka mělo přinést na trh další finance a nové zakázky. „Apelovali jsme také na bankovní sektor, aby se nebál půjčovat peníze a těm, kteří mají se splácením problémy, pomohl situaci usnadnit například dalším rozložením splátek,“ řekl Mišák.

Podotkl, že velký dopad má krize i na psychiku lidí. „Přes snahu firem udržet pracovní sílu, nezaměstnanost narůstá. Proto je důležitá podpora poradenských center, práce psychologů, poradenství při hledání práce nebo finanční poradenství,“ zdůraznil hejtman. Komise bude sledovat také sociálně patologické jevy jako je gamblerství nebo alkoholismus.

Její založení má být přínosem pro všechny strany. „Sice se od toho nedá očekávat žádný zázrak, nicméně tím, že jsou zde zastoupeny nejrůznější složky, si můžeme navzájem vyměňovat zkušenosti, což je v této situaci pro všechny prospěšné,“ míní jeden z členů předseda odborů Barumu Continental Jan Skoch.

Podobný názor zastává i ředitel zlínského úřadu práce Zdeněk Semerád. „Jsem rád, že i my se můžeme na tomto projektu podílet. V současné době je totiž potřeba spolupracovat a navzájem si radit,“ uvedl Semerád.

Autor: Hana Minaříková

20.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Předvolební Deníku probíhala 19. října v Aviatice.
7

Začíná superdebata Deníku: politici se sjíždějí do sídla redakce

Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Koupila jsem si dvě housenky

Nakukuji do dveří sálu, který se hemží lidmi. Nejen děti zaujatě pozorují obrovské skleněné vitríny seřazené na stolech v dlouhých řadách téměř přes celý obrovský sál. Zdají se nekonečné. V nich se skrývají více či méně vzácné exempláře brouků, nejkrásnější druhy motýlů, ale i hadů, pavouků, gekončíků, chameleonů a dalších zajímavých potvůrek.  

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení