Akci si ve Zlíně na Filmovém uzlu kromě dvacítky zkušených lektorů z celé České republiky i Slovenska nenechaly ujít dvě stovky účastníků.

„Byli jsme zváni a jezdili jsme po různých podobných festivalech a tak nás napadlo jej uspořádat i tady ve Zlíně," uvedl jeden z hlavních organizátorů dvoudenní akce Petr Ševčík.

„Nejdříve jsme rozhodli, že kdyby někdo z nás byl tak pošetilý a chtěl uspořádat něco podobného, tak by měl být nejméně pohlavkem napomenut, ať nic takového nedělá, protože je to hrozně náročné. Nakonec jsme se domluvili, že do toho půjdeme a společně tento festival uspořádáme, protože Zlín má velkou jogínskou základnu a je tady spousta lidí, co jógu rádi cvičí a zajímají se o ni,“ vysvětlil Petr Ševčík s úsměvem.

Podle něj si tak již podruhé v krajském městě mohli lidé mimo jiné vyzkoušet různé styly jógy a její pojetí, nejrůznější cviky.
„To je jeden z důvodů, proč jsme to udělali. Lidi co se zajímají o jógu mohou zvýšit své pohybové dovednosti, rehabilitaci, nebo mají nějaký důvod na sobě pracovat duševně,“ vysvětlil organizátor Yogafestu 2018.

Podle něj se lidé dostali ke kontaktu s tím, co je ve světě jógy aktuální nejen u nás doma, ale i na Slovensku.

Festival jógy ve Zlíně a jeho atmosféru si nenechala ujít ani Raduše Chocholoušová, která přijela z Jablonce na Nisou, a kromě jiného nabízela návštěvníkům festivalu malování henou na tělo.

„Trochu vám to tady závidím, hlavně přístup k architektuře a také to, že to tady umíte udělat pěkně, citlivě, jinak, než to znám od nás,“ ocenila festivalovou atmosféru i samotné město Zlín návštěvnice akce.

Z Přerova dorazili manželé Jaromír a Světlana. Máme spoustu kamarádů, kteří cvičí jógu, tak jsme se přidali také," usmívali se.